górnicy i energetycy oddali krew

i

Autor: PGE GiEK

Dawcy z elektrowni i kopalni Bełchatów znów w akcji! Ile krwi oddali?

2020-11-20 15:52

Za nami kolejna zbiórka krwi organizowana przez krwiodawców z bełchatowskich oddziałów PGE GiEK. Górnicy i energetycy oddali prawie 14 litrów krwi. Łącznie od początku roku w 16 zbiórkach wzięło udział blisko 340 osób. Razem przekazali ponad 190 litrów krwi.

Po raz kolejny ważna idea honorowego krwiodawstwa połączyła pracowników kopalni i elektrowni Bełchatów. 19 listopada kluby z tamtejszych oddziałów wraz z centralą PGE GiEK, zorganizowały w Domu Parafialnym przy Parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie zbiórkę krwi, przekazując potrzebującym ponad 13 l drogocennego leku. W akcji wzięło udział 30 osób. Taka liczba dawców cieszy tym bardziej, że w związku z pandemią punkty krwiodawstwa odwiedza mniej osób.

- Wierzę, że wrażliwość i empatia krwiodawców są dla każdego z nas wzorem. Dziękuję klubom z elektrowni i kopalni za każdą akcję, a wszystkim krwiodawcom życzę dużo zdrowia i przy okazji składam najserdeczniejsze gratulacje członkom klubów z bełchatowskich oddziałów, które w tym roku obchodzą jubileusze 40-lecia. Szlachetna idea krwiodawstwa zasługuje na najwyższe słowa uznania - podkreśla Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Warto dodać, że podczas zbiórki czterej zasłużeni krwiodawcy z kopalni Bełchatów otrzymali odznaki Zasłużony dla Zdrowia Narodu. To szczególne wyróżnienie jest przyznawane osobom, które oddały co najmniej 20 litrów krwi.

W oddziałach PGE GiEK działa 5 klubów HDK. Tylko od początku roku kluby te zorganizowały łącznie 16 akcji, podczas których ponad 190 litrów krwi oddało blisko 340 osób.

Sonda
Kto był lepszym prezydentem?
Wjechał na zamknięty przejazd kolejowy