Do Polski zbliża się bomba ciepła. To już koniec zimy?

i

Autor: pixabay,Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB/Facebook

Pogoda

Do Polski zbliża się bomba ciepła. To już koniec zimy?

2024-02-25 7:31

Do Polski zbliża się prawdziwa bomba ciepła. Zacznie się już w niedzielę (25.02). W niektórych regionach kraju na termometrach zobaczymy 14 stopni Celsjusza. Czy to już koniec zimy?

Bomba ciepła w Polsce. Temperatura w niedzielę do 14 stopni Celsjusza

W niedzielę będzie ciepło. Termometry wskażą od 8 do 14 stopni C. Na południu kraju będzie słonecznie, natomiast na pozostałym obszarze pochmurno z przelotnymi opadami deszczu - poinformowała Dorota Pacocha, synoptyczka Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W niedzielę na południu będzie słonecznie, natomiast na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami. Na północy i wschodzie wystąpią przelotne opady deszczu. Rano możliwe są mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Pomorzu, 11 w centrum, do 14 stopni na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty na południu, południowo wschodni i południowy.

W nocy będzie zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Na północy, wschodzie i południu wystąpią opady deszczu. Wysoko w Tatrach spadnie śnieg i jego suma wyniesie 5 cm. Możliwe są mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna od 1 stopnia Celsjusza na zachodzie, 4 w centrum, do 7 na południowym wschodzie. Tylko w obszarach podgórskich -1 stopień.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo wschodni i południowy.

Aquapark Fala z nowymi atrakcjami!

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.