Dzieci złożyły budki lęgowe. Domki dla ptaków zawisną w bełchatowskim lesie [AUDIO]

i

Autor: RR

Dzieci złożyły budki lęgowe. Domki dla ptaków zawisną w bełchatowskim lesie [AUDIO]

2024-02-26 15:14

Te dzieciaki są na pTAK. W Szkole Podstawowej nr 1 w Bełchatowie uczniowie chwycili za śrubokręty i pokazali, że majsterkowanie im niestraszne. Na lekcji wychowawczej złożyli 50 budek lęgowych dla ptaków. To pomysł miejscowej grupy offroadowej, która dostarczyła niezbędne materiały i narzędzia.

Akcja w SP nr 1 to oddolna inicjatywa członków Bełchatowskiej Grupy Offroadowej WYR 4x4, która otrzymała od swoich partnerów pół setki budek lęgowych. Wpadli na pomysł, aby do ich skręcania zaangażować bełchatowskie dzieci. Do akcji wkroczyli uczniowie "jedynki" i "dwunastki", którzy ze śrubokrętem w dłoni radzili sobie niczym wytrawni majsterkowicze.

- Spisali się na medal! A w trakcie pracy nie tylko było widać ogromne zaangażowanie, ale i frajdę, że coś udało się zbudować własnymi rękoma - dodaje Marek Drążczyk z Bełchatowskiej Grupy Offroadowej WYR 4x4.

Uczniowie zachęceni konstruktorskimi sukcesami, poszli też o krok dalej - niewielkie drewniane domki zostały też przyozdobione malunkami i własnoręcznymi podpisami. Łącznie uczniowie złożyli pół setki solidnych lęgowych budek. 

- Kompletne budki lęgowe, wspólnie z uczniami oraz Nadleśnictwem Bełchatów zostaną zamontowane w okolicznych lasach zgodnie z wiedzą i sztuką. W tym miejscu składamy ogromne podziękowania dla Dyrekcji, Nauczycieli oraz uczniów SP1 i SP12 za zaangażowanie. Bez wspólnej pracy projekt nie powiódłby się - dodają członkowie BGO WYR 4x4.

3 marca uczniowie ze swoimi budkami pójdą w teren, by to co zbudowali zaczęło służyć przyrodzie. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Dzieci składały budki lęgowe dla ptaków. Posłuchaj wypowiedzi uczniów SP 1

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy program "Laptop dla ucznia" powinien zostać zawieszony?
Wielkanocne zabawy dla dzieci - Królowe Matki odc. 5