bełchatów. gks kadra

i

Autor: GKS Bełchatów

GKS uregulował zaległości wobec piłkarzy. Rozgrywki zawieszone do odwołania

2020-03-13 15:42

Mieli uregulować zaległości i słowa dotrzymali. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami na konta zawodników i członków sztabu szkoleniowego GKS-u Bełchatów przekazane zostały zaległe wynagrodzenia za 2019 rok. Gdyby tak się nie stało, najprawdopodobniej klub by się rozpadł. Póki co nie wiadomo, kiedy piłkarze wrócą na boisko, bo w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem rozgrywki zostały dziś zawieszone na czas nieokreślony.

Czarne chmury zbierały się nad GKSem od czasu, kiedy ze sponsorowania wycofała się grupa PGE. Dla klubu był to potężny cios i zapowiedź dużych kłopotów. Coraz większe zaległości finansowe sprawiły, że piłkarze w końcu powiedzieli dość. 19 lutego zastrajkowali i nie wyszli na trening, domagając się wypłaty zaległych pieniędzy. Drużyna wróciła do zajęć po tym, jak klub zapewnił, że wszystkie zaległości z poprzedniego roku uregulowane zostaną do 10 marca. Nie było łatwo, ale się udało.

Oświadczenie klubu:

"Zarząd GKS „Bełchatów” S.A. informuje, iż zgodnie z ustaleniami z 19 lutego br., na konta zawodników i członków sztabu szkoleniowo-medycznego pierwszej drużyny przekazane zostały zaległe wynagrodzenia za 2019 rok. Przygotowania do sobotniego meczu z Sandecją Nowy Sącz przebiegają w sposób niezakłócony. Wymagane, dość znaczne środki, pozyskane zostały od kilku podmiotów. Największa część wynagrodzeń wpłynęła na konta zawodników 10 marca. Wyrównanie obiecanego zadłużenia za miniony rok nastąpiło dwa dni później, kiedy uruchomiono ostatnie przelewy, które uzupełniają obecnie konta sportowców i trenerów. W tym miejscu Prezes Zarządu pragnie podziękować drużynie za dalece idącą cierpliwość i wyrozumiałość. Klub robi wszystko, aby w tej trudnej sytuacji wypełniać podstawowe obowiązki wobec reprezentującego GKS Bełchatów zespołu. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie przychylność kilku partnerów, w tym Prezydent Miasta Bełchatowa, za które należą się ogromne podziękowania".

Rozgrywki zawieszone do odwołania

Jutro GKS miał zagrać u siebie z Sandecją Nowy Sącz. Mecz miał się odbyć bez udziału publiczności. Wiadomo już, że spotkanie się nie odbędzie i zostanie rozegrane w innym terminie. Na mocy dzisiejszej decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej rozgrywki Fortuna 1 Ligi zostały zawieszone do odwołania.

- W nawiązaniu do wczorajszej decyzji zarządu PZPN w zakresie rozgrywania meczów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi zgodnie z terminarzem rozgrywek, Polski Związek Piłki Nożnej podkreśla, iż zdrowie zawodników i wszystkich uczestników rozgrywek zawsze było i jest dla PZPN najwyższą wartością - czytamy na stronie PZPN.