wypadek pijany kierowca

i

Autor: mat. policji

Groźny wypadek koło Bełchatowa. Pijany kierowca wjechał pod koła ciężarówki

2022-01-21 15:23

Pijany 45-latek wjechał pod koła ciężarowej scanii. Miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz poważne konsekwencje finansowe.

Zdarzenie miało miejsce 19 stycznia 2022 roku, około godziny 22:30 na drodze K-74 w miejscowości Kolonia Rusiec w powiecie bełchatowskim.

- Na miejscu funkcjonariusze Posterunku Policji w Klukach zastali 57-letniego kierowcę pojazdu marki Scania - informują policjanci. - Oświadczył on, że jadąc drogą K-74 w kierunku Bełchatowa z drogi podporządkowanej, wprost pod koła jego pojzdu wjechał kierujący toyotą.

Na szczęście w wyniku tej kolizji nikt nie odniósł obrażeń, jednak po zdarzeniu kierowca toyoty oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci odnaleźli nieodpowiedzialnego 45-letniego kierowcę na terenie pobliskiej stacji paliw.

- Był on nietrzeźwy, miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie - czytamy w komunikacie. - W rozmowie z policjantami przyznał się do spowodowania zdarzenia drogowego. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Został on zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz poważne konsekwencje finansowe. Musi liczyć się też z odpowiedzialnością za spowodowanie kolizji drogowej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!