lodowisko PCS Bełchatów

i

Autor: RR

Kiedy ruszy lodowisko w Bełchatowie? Znamy datę!

2020-12-07 15:18

Można już powoli wyciągać łyżwy z szafy. Powiatowe lodowisko w Bełchatowie rozpoczęło przygotowania do otwarcia ślizgawki. Obiekt będzie dostępny od 17 grudnia.

Na obiekcie Powiatowego Centrum Sportu w poniedziałek (7 grudnia) ruszyła akcja tworzenia wielkiej tafli lodu. Podobnie, jak w roku ubiegłym łyżwiarzom zostanie udostępniona maksymalna wielkość lodowiska o wymiarach: 45 metrów długości i 30 metrów szerokości.

O tym, że amatorów łyżwiarstwa i zabaw na lodowisku nie brakuje świadczą telefony, a nawet wizyty w Powiatowym Centrum Sportu i pytania o to: kiedy wreszcie zostanie otwarte lodowisko?

Od blisko miesiąca liczba dzwoniących w tej sprawie to kilkadziesiąt osób dziennie. Przeważnie pytają rodzice już zniecierpliwionych dzieci – mówi Mirosław Mielus, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Śpieszymy donieść pozytywne informacje! W poniedziałek, 7 grudnia ruszyło przygotowywanie do sezonu 2020/2021

- Rozpoczęliśmy proces zamrażania lodowiska, w tej chwili jesteśmy na etapie rozstawiania band i uszczelniania wszelkich luk, którymi woda może uciec. Mamy mrożenie i wylewanie poszczególnych warstw, w ciągu najbliższych 8-10 dni powinniśmy osiągnąć dostatecznie grubą taflę – zaznacza Mirosław Mielus, dyrektor PCS w Bełchatowie.

To oznacza, że oficjalne otwarcie lodowiska PCS przy Czaplinieckiej zaplanowano na czwartek, 17 grudnia. Data nie jest przypadkowa, bowiem dokładnie tego samego dnia, 10 lat temu na taflę lodowiska Powiatowego Centrum Sportu wjechał pierwszy łyżwiarz!

Lodowisko w reżimie sanitarnym

Warto wyraźnie podkreślić, że na lodowisku będzie obowiązywać określony reżim sanitarny. Obowiązkowa dezynfekcja i utrzymywanie dystansu, to te podstawowe zasady, które każdy uczestnik lodowiska będzie zmuszony przestrzegać, ale PCS zdecydował się także wprowadzić dodatkowe środki ostrożności.

- U nas dodatkowo dojdą jeszcze takie obostrzenia jak: zimniejsze limitu osób, które będą mogły jednorazowo skorzystać z obiektu. Zmienimy harmonogram wejść, tak by one odbywały się płynnie , żeby uniknąć kumulacji osób, w tych najbardziej wąskich i ciasnych pomieszczaniach. To są plany na ten moment, ale będziemy reagować na bieżąco – dodaje dyrektor Mielus.

Każdy amator łyżew powinien więc śledzić bieżące informacje, te będzie można znaleźć na oficjalnej stronie PCS.

Drugie bełchatowskie lodowisko, czyli miejski obiekt ma ruszyć w styczniu. Aktualnie przechodzi modernizację, poza zimową atrakcją ma być tam bowiem zorganizowane rolkowisko.

QUIZ. Slang młodzieżowy 2020. Jeśli nie przekroczysz wyniku 5/10, jesteś boomerem

Pytanie 1 z 10
Na początek rozpracujmy słowo z tytułu. Kim jest "boomer"?
To nagranie PRZERAŻA. Próbowała wejść do autobusu, mogła ZGINĄĆ! [WIDEO]