bełchatów. policja. koguty

i

Autor: rr

Kierowca miał 4 promile, a pasażer 3 - zatrzymali ich świadkowie

2020-03-13 17:23

Jeden był bardziej pijany od drugiego. Kierowca miał 4 promile, a pasażer 3. Razem mieli 7 promili! Taki imprezowy duet podróżował autem ulicami Szczercowa. Kompletnie nieodpowiedzialnych mężczyzn zatrzymali świadkowie i przekazali policji.

Mężczyźni wpadli, gdy zatrzymali się na parkingu w Szczercowie, ale już wcześniej zwrócili na siebie uwagę.

- 11 mara 2020 roku mieszkańcy gminy Szczerców podróżowali drogą nr 74. Na skrzyżowaniu w miejscowości Podklucze ich uwagę zwrócił ford, który stał na poboczu. Przy aucie znajdował się mężczyzna, którego zachowanie wskazywało, że może być pijany. Wsiadł on do auta na miejsce kierowcy i odjechał. Świadkowie o swoich podejrzeniach natychmiast poinformowali policję, a sami pojechali za fordem, obserwując poczynania kierowcy. Podejrzewany zatrzymał się na parkingu, przy ulicy Mickiewicza w Szczercowie. Świadkowie zdarzenia mając podejrzenie, że kierowca jest pijany podeszli do mężczyzny i zabrali mu kluczyki ze stacyjki - relacjonują policjanci z bełchatowskiej jednostki.

Badanie policyjnym alkomatem rozwiało wszelkie wątpliwości. 39-letni kierowca wydmuchał 4 promile. Jego 27-letni kompan były niewiele trzeźwiejszy - miał 3 promile.

- Kierowca stracił już prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna - dodają policjanci.

Funkcjonariusze dziękują mieszkańcom Szczercowa za reakcję i obywatelską postawę.