Kochają motocykle i... szczytne akcje! Motocykliści z Bełchatowa zorganizowali zbiórkę krwi

i

Autor: RR

Motoserce w Bełchatowie. Kochają motocykle i... akcje w szczytnym celu! Motocykliści zorganizowali zbiórkę krwi [AUDIO]

2021-04-26 13:12

Motocykliści z Bełchatowa znów pokazali, że mają wielkie serca. W niedzielę, 25 kwietnia zorganizowali zbiórkę krwi w ramach akcji "Motoserce". Do krwiobusu ustawionego na Placu Narutowicza ustawiła się kolejka dawców. Najcenniejszy "lek" oddało kilkudziesięciu bełchatowian. Na miejscu był nasz reporter.

Po raz kolejny ogólnopolska akcja "Motoserce" zawitała do Bełchatowa. Motocykliści zachęcali mieszkańców do oddania krwi, ale organizacja takiego wydarzenia zobowiązuje, więc miłośnicy dwóch kółek też ustawili się w kolejce do krwiobusu. Łącznie zebrano blisko 15 litrów krwi.

- W tym roku, z wiadomych względów, nie mogliśmy zorganizować zlotu inaugurującego sezon motocyklowy, więc postawiliśmy na zbiórkę krwi. Cieszymy się, że jest odzew mieszkańców i bardzo im za to dziękujemy, bo krew jest bardzo potrzebna - mówi współorganizator akcji Rafał Kaleciński z fundacji Bezpieczni.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Motoserce w Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi uczestników akcji

O tym, że w bankach krwi brakuje tego cennego "leku", informują m.in. Polski Czerwony Krzyż czy Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Na stronach centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa zamieszczone są informacje dotyczące bieżącego stanu zapasów krwi i jej składników. Jednakże wszystkie grupy krwi są potrzebne, ponieważ istnieją biorcy o różnych grupach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy angażujesz się w akcje społeczne?
Pobił zakonnika, bo ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki