​Pijany kierowca zatrzymany przez innego kierowcę

i

Autor: stocksnap

Łódzkie. Pijany za kierownicą! 27-latka zatrzymał inny kierowca

2021-10-25 14:53

Przypadkowy świadek zareagował na zagrożenie w ruchu drogowym, jakie stwarzał 27-letni kierowca forda. Mężczyzna mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierował fordem na K74. Stracił już prawo jazdy, teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 24 października.

- Po godzinie 19.00 dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Kluki - czytamy w komunikacie. - Zgłaszający jadąc swoim autem drogą K74 z Bełchatowa w kierunku Wielunia zwrócił uwagę na forda. Kierujący nim mężczyzna jadąc ze znaczną prędkością rozpoczął manewr wyprzedzania dwóch pojazdów. W tym czasie z przeciwnego kierunku jechały inne auta. Takim nieostrożnym zachowaniem kierowca forda zmusił uczestników ruchu do zjechania na pobocze. Świadek zdarzenia o całej sytuacji poinformował policję. Sam natomiast kontynuował jazdę za fordem. Auto jechało zygzakiem, kierowca zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Mając podejrzenie co do nietrzeźwości kierowcy świadek dawał mu sygnały do zatrzymania się.

Ostatecznie ford zatrzymał się za miejscowością Kluki. Mundurowi zbadali trzeźwość kierowcy. 27-letni mieszkaniec Bełchatowa miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Niemiecki niszczyciel min zacumował w Szczecinie