urząd miasta w bełchatowie

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Magistrat w Bełchatowie zmienia system pracy. Jak załatwić sprawę w urzędzie?

2020-11-05 15:35

Urząd Miasta Bełchatowa od czwartku, 5 listopada zmienia sposób bezpośredniej obsługi petentów​. Jest to związane z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Jak można załatwić urzędową sprawę na miejscu? Sprawdź!

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że urzędy w całej Polsce, mają przejść na zdalny tryb pracy. Ma to związek z wciąż rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Rozporządzenie Rady Ministrów w tym zakresie już obowiązuje. Od dzisiaj, 5 listopada bełchatowski magistrat wprowadza dodatkowe zmiany w przyjęciach interesantów.

Mieszkańcy, którzy pilnie potrzebują skorzystać z usług magistratu, proszeni są, aby wywołać urzędnika za pomocą dzwonka umieszczonego przy wejściu do budynku.

- Urząd nie przerywa pracy. Zmienione zostają jednak zasady bezpośredniej obsługi klientów. Będzie ona wyglądać tak samo, jak wiosną, podczas pierwszej fali epidemii. Chodzi o to, aby maksymalnie ograniczyć wizyty w urzędzie. Wszystko w trosce o zdrowie interesantów, a także pracowników - mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, która jednocześnie prosi mieszkańców, aby bez pilnej potrzeby nie przychodzili do urzędu.

Urzędnicy przypominają, że swoje sprawy można też załatwić telefonicznie, przez internet lub zostawiając dokumenty w skrzynce pocztowej.

Jak załatwić urzędową sprawę?

Przez internet lub telefon

Część urzędowych spraw można załatwić telefonicznie, przez internet lub e-PUAP. Wykaz adresów e-mail, a także numerów kontaktowych do poszczególnych wydziałów znajduje się na stronie internetowej bełchatowskiego magistratu.

Zostawiając dokumenty w skrzynce przy urzędzie

Przed wejściem do magistratu znajduje się także skrzynka, gdzie można zostawić wypełnione dokumenty lub kartkę z informacją, który wydział ma się skontaktować z daną osobą.

Jak działa urzędowa kasa?

Osoby, które nie mogą uregulować płatności na rzecz miast przez internet, będą mogły skorzystać z urzędowej kasy. Aby wejść do urzędu trzeba będzie skorzystać z dzwonka umieszczonego przed wejściem. Kasa w czwartek, 5 listopada oraz piątek, 6 listopada będzie czynna w godz. 8:00-12:00. Natomiast od poniedziałku, 9 listopada płatności będzie można regulować w godz. 8:00-14:00 (w godz. 12:00-12:45 obowiązuje przerwa).

Godziny pracy urzędu

Bełchatowski urząd miasta pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30. W tych godzinach zamknięty będzie także urzędowy parking od strony ul. Mielczarskiego.

Sonda
Czy uważasz, że za obowiązkową kwarantannę, każdy obywatel automatycznie powinien otrzymywać odszkodowanie przeliczone na podstawie minimalnej pensji krajowej?
Edyta Górniak zalała się łzami w The Voice of Poland. Co się stało