zbiórka laptopów dla dzieci z Bełchatowa

i

Autor: Pixabay

Masz niepotrzebny komputer? Podaruj go potrzebującym dzieciom!

2020-10-30 15:52

"Daj szansę dziecku w nauce online" - pod takim hasłem ruszyła w Bełchatowie zbiórka laptoptów i innego sprzętu, której organizatorem jest bełchatowski MOPS. Każdy kto posiada sprawny, ale niepotrzebny komputer, może go przekażać na słuszny cel. Akcja potrwa do 10 grudnia.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie ruszył z kolejnym projektem. Mowa o akcji "Daj szansę dziecku w nauce online". Idea jest bardzo prosta. Chodzi o to, aby zebrać dla potrzebujących uczniów - podopiecznych MOPS-u - komputery oraz inne tego typu urządzenia. Teraz, w czasie nauki zdalnej, na pewno się przydadzą i ucieszą bełchatowskie dzieci.

- Prowadzimy zbiórkę laptopów, komputerów stacjonarnych, tabletów, ale też monitorów, klawiatur, myszek. Można również przekazać kamerki, zestawy słuchawkowe oraz inne urządzenia, które umożliwią podłączenie się do Internetu i zdalną naukę - mówi Mirosława Ciesielska, koordynator projektu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

Wyrównać szanse

Każdy sprzęt jest mile widziany. Wystarczy, że jest sprawny i obsługuje podstawowe programy. Jak podkreślają pracownicy MOPS-u, są dzieci, które takiej pomocy potrzebują.

W ten sposób chcemy, aby w nauce mieli oni równe szanse z innymi. Dziś niemal na każdym kroku potrzebny jest dostęp do komputera. Wiele aplikacji, programów, stron internetowych pomaga w nauce czy poszerzaniu wiedzy - dodaje Mirosława Ciesielska.

Pierwsi chętni do przekazania sprzętu już są. Teraz MOPS czeka na kolejnych darczyńców. Zgłaszać się można do 10 grudnia. Wszelkich informacji udzieli koordynator akcji z którym można się skontaktować pod nr tel. 798 910 109 (w godz. 8-14).

Sonda
Czy 1 listopada odwiedzisz groby bliskich?
dr Mirosław Oczkoś: Kaczyński jest bezradny. Już wie, że nie będzie zbawcą narodu [Super Raport]