Mieszkańcy DPS-u w Bełchatowie napisali list do Św. Mikołaja

i

Autor: Grocholice Łączymy Pokolenia

Mieszkańcy DPS-u w Bełchatowie napisali list do Św. Mikołaja. Paczki już się tworzą!

2020-12-01 15:06

Seniorzy z Bełchatowa znów poczuli smak dzieciństwa. Ponad 80-ciu pensjonariuszy bełchatowskiego DPS-u napisało list do Świętego Mikołaja. Wkrótce ich życzenia się spełnią, a w rolę starszego pana z białą brodą w czerwonym stroju wcielą się mieszkańcy Bełchatowa i okolic.

Takiej akcji jeszcze w Bełchatowie nie było. Kilkanaście dni temu stowarzyszenie "Grocholice Łączymy Pokolenia" ruszyło z inicjatywą "Zostań Mikołajem - podaruj paczkę mieszkańcowi DPS-u". Idea tej akcji jest bardzo prosta. Pensjonariusze napisali list do Świętego Mikołaja z prośbą o drobne prezenty. W rolę mikołaja mógł się wcielić każdy, kto miał ochotę pomóc seniorom.

- Co znajduje się w tych listach? Mieszkańcy DPS-u w Bełchatowie opisują w nich swoje małe marzenia, które chcieliby, żeby spełnione zostały w czasie tych świąt. Są to różne rzeczy. W niektórych listach jest prośba o czekoladę czy o skarpety, w niektórych ktoś marzy o jakiejś koszuli jeansowej, a ktoś jeszcze o golarce - wymienia Anna Janiszewska, prezes stowarzyszenia "Grocholice Łączymy Pokolenia".

Akcja przerosła oczekiwania organizatorów. Początkowo ogłosili, że wolontariusze, którzy chcą zrobić takie paczki i spełnić życzenia mieszkańców DPS-u mogą zgłaszać się najpóźniej do 10 grudnia. Takiej potrzeby nie ma, bo chętni znaleźli się w błyskawicznym tempie!

- Zgłosiła się osoba nawet z Warszawy, która zaproponowała, że paczkę przez siebie wykonaną przyśle do nas kurierem - dodaje Anna Janiszewska.

Wszystkie listy dotarły już do adresatów, więc ta szczytna akcja wkroczyła w kolejny etap - tworzenia paczek. Wszystkie prezenty mają być gotowe do połowy grudnia. Po weryfikacji trafią do DPS-u, a jego mieszkańcy mają je otrzymać w wigilię. Dzięki dobrym ludziom, w tych ciężkich czasach, poczują się tego dnia wyjątkowo.

Lista osób, które zgłosiły się do tworzenia paczek jest już zamknięta, ale można też pomóc w inny sposób. W ramach akcji utworzono zbiórkę internetową. Można ją wesprzeć dowolną kwotą, a zebrane pieniądze przeznaczone zostaną w części na uzupełnienie paczek organizowanych przez wolontariuszy. Pozostałą część organizatorzy przekażą dyrekcji DPS-u w Bełchatowie, do wykorzystania na potrzeby wszystkich pensjonariuszy.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na facebookowym profilu "Grocholice Łączymy Pokolenia".

Sonda
Czy kina i teatry powinny być otwarte?
Jak zrobić bigos doskonały?