Na okresie próbnym okradał pracodawcę

i

Autor: KPP Bełchatów

Na okresie próbnym okradał pracodawcę. 21-latek wynosił ze sklepu alkohol i papierosy

2020-10-28 13:52

Zarzut kradzieży usłyszał 21-latek z Bełchatowa, który będąc pracownikiem na okresie próbnym okradał swojego pracodawcę. Ze sklepu wyniósł alkohol i papierosy o łącznej wartości ponad tysiąca złotych. Opróżnił też kasę sklepową. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem.

27 października bełchatowscy policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży sklepowej. Na miejscu pewnie nieźle się zdziwili, bo okazało się, że sprawcą kradzieży był... pracownik na okresie próbnym.

- 21-latek, który od kilku dni starał się o zatrudnienie w niedawno otwartym markecie, sukcesywnie wynosił ze sklepowych półek alkohol oraz papierosy, warte w sumie ponad 1000 złotych. Ulotnienie się ze skradzionym pod kurtką towarem i pakowanie go do swojego plecaka nie było dla niego żadnym problemem. Czekał tylko na dogodną chwilę. Wpadł kiedy kończąc rozładunek towaru schował pod kurtkę butelkę alkoholu - informują policjanci z KPP Bełchatów.

Wyszło również na jaw, że ma jeszcze więcej grzechów na sumieniu. Podejrzewany ukradł też 400 zł z kasy sklepowej. Jak dodają mundurowi, zatrzymany przez nich mężczyzna nie potrafił sprecyzować co zrobił ze skradzionym towarem.

Nieuczciwy 21-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.

Sonda
Czy boisz się kryzysu gospodarczego?
W Poznaniu powstała ekohulajnoga zbudowana jak roślina!