Nadgryzł je ząb czasu, więc leśnicy ruszyli do pracy. Ta atrakcja ucieszy turystów!

i

Autor: RR

Uroczysko Święte Ługi: tylko 25 km od Bełchatowa, a poczujesz się jak na Mazurach!

2021-03-15 15:15

Rozlewisko, dzikie ptactwo, ciekawe okazy przyrody - w tym miejscu można się poczuć jak na Mazurach! A mowa o atrakcji, która znajduje się zaledwie 25 km od Bełchatowa, czyli uroczysku Święte Ługi w gminie Szczerców. Leśnicy z Bełchatowa pracują nad tym, aby to miejsce było jeszcze ciekawsze dla turystów. O jakiej inwestycji mowa? Więcej szczegółów w tym artykule.

To jedno z ulubionych miejsc miłośników bliższego kontaktu z naturą w powiecie bełchatowskim. Mowa o uroczysku Święte Ługi w gminie Szczerców, które od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród osób, które chcą oderwać się od codzienności i zażyć trochę relaksu.

Wkrótce będzie tam na nich czekać kolejna niespodzianka. Trwają intensywne prace nad budową dwóch pomostów i wieży widokowej. Takie obiekty już tam były, ale nadgryzł je ząb czasu i musiały zostać rozebrane.

- W tej chwili budujemy je od nowa. Mamy nadzieję, że zastosowane materiały i rozwiązania konstrukcyjne pozwolą na to, żeby ich trwałość była znacznie większa od poprzednich obiektów. Chcemy, aby odwiedzający to miejsce byli jeszcze bliżej natury - mówi nadleśniczy Jarosław Zając z Nadleśnictwa Bełchatów.

Prace mają potrwać do jesieni. Mają kosztować ok. 150 tysięcy złotych.

Obszar Świętych Ługów jest włączony do europejskiej sieci ochrony Natura 2000.

Jak tam dojechać?

To miejsce jest znane wielu fanom rekreacji na świeżym powietrzu, ale jeśli ktoś tam jeszcze nie był, a chciałby nadrobić te zaległości, to już śpieszymy z pomocą. Tym bardziej, że dojazd do tego miejsce nie jest taki prosty.

Do uroczyska Święte Ługi można dojechać ze Szczercowa drogą w kierunku Łasku około 2 km od obwodnicy skręcić w lewo w kierunku wsi Rudzisko i zaraz skręcić w prawo w kierunku wsi Marcelów 2 km. Na skrzyżowaniu w wiosce obok kapliczki kierować się na wprost drogą przez las (ok. 1,5 km) do miejsca, w którym położone jest uroczysko.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Nowa ścieżka testowania. To dobry pomysł?
Krzysztof Hołowczyc włączył się w akcję charytatywną
Raport z anteny 15.03, godz.10