szpital łóżka koronawirus

i

Autor: Pixabay

Nieoficjalnie: W Bełchatowie może powstać tymczasowy szpital

2020-11-04 17:47

Miasta w całej Polsce przygotowują się do organizacji szpitali polowych. Jak się okazuje, drugi szpital tymczasowy w Łódzkiem może powstać w Bełchatowie. To na razie nieoficjalna informacja, ale bardzo prawdopodobna.

W województwie łódzkim może powstać kolejny szpital tymczasowy - powiedział podczas nadzwyczajnego posiedzenia sejmiku województwa łódzkiego wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. O zwołanie nadzwyczajnej sesji apelowali radni opozycji, którzy chcieli dokładnych informacji na temat stanu walki z epidemią w regionie. Na spotkaniu poruszono także temat szpitali tymczasowych.

Wiadomo już, że w stolicy województwa szpital zostanie zorganizowany w hali EXPO.

- Bierzemy pod uwagę drugą lokalizację. Jesteśmy do tego koncepcyjnie i projektowo przygotowani - podkreślał na spotkaniu wojewoda Tobiasz Bocheński.

A gdzie może powstać drugi tymczasowy szpital? Niewykluczone, że padnie na Bełchatów. To na razie informacja nieoficjalna, ale wiemy, że pod uwagę brana jest właśnie ta lokalizacja.

Choć ostateczne i wiążące decyzje mają zapaść w przyszłym tygodniu, to nasze miasto może być miejscem utworzenia tymczasowego szpitala. Lecznica miałaby zostać stworzona w hali sportowej przy ul. 1 Maja. Dodatkowo w Bełchatowie ma zostać stworzone izolatorium - w tym przypadku brany pod uwagę jest sąsiadujący z halą hotel Sport.

Szpitale tymczasowe powstają w całej Polsce, ministerstwo zdrowia niespełna dwa tygodnie temu potwierdziło, że w kraju planowana jest cała sieć takich placówek.

Sonda
Co sądzisz o ewentualnym powstaniu szpitala tymczasowego w Bełchatowie?
Narodowcy z Wrocławia na Podsłuchu. Tak się zwołują na Strajk Kobiet