22-latka wjechała w latarnię na jednej z ulic w Bełchatowie. Miała ponad promil alkoholu

i

Autor: KPP Bełchatów

Nietrzeźwa 22-latka skosiła latarnię na jednej z ulic w Bełchatowie. Miała ponad promil alkoholu

2023-02-09 14:43

Do 2 lat więzienia grozi 22-letniej mieszkance powiatu bełchatowskiego, która na ulicy Staszica w Bełchatowie wjechała w latarnię. Kobieta była nietrzeźwa. Miała ponad promil alkoholu w organizmie.

W nocy 9 lutego w Bełchatowie policjanci znów pracowali na miejscu zdarzenia, które spowodowane było przez nietrzeźwą kobietę kierującą osobówką. 22-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego prowadziła bmw mimo, że miała promil alkoholu w organizmie.

- Wyjeżdżając ze stacji paliw przy markecie E.Leclerc, straciła panowanie nad pojazdem i na ulicy Staszica uderzyła w latarnię oświetleniową. Razem z nią podróżowało 3 pasażerów, którzy również byli po spożyciu alkoholu. Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń. Kobieta straciła już prawo jazdy. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd - informują policjanci z bełchatowskiej jednostki. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i surowe konsekwencje finansowe.

Mundurowi po raz kolejny apelują o rozsądek i wyobraźnię. 

- Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu wpływa na nasze reakcje psychofizyczne. Zimowe warunki pogodowe utrudniają jazdę i przy niestosowaniu się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym jazda kończyć się może tragicznymi w skutkach zdarzeniami - dodają stróże prawa. 

Chcesz nas poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy Fernando Santos awansuje z Biało-Czerwonymi do finałów EURO 2024?
Rozmrożony posiłek zabił 4-letniego Oliwierka? Jego mama i rodzeństwo są w szpitalu