Para sokołów z Elektrowni Bełchatów czeka na kolejne potomstwo. W gnieździe znaleziono cztery jaja

i

Autor: PGE GiEK

Para sokołów z Elektrowni Bełchatów czeka na kolejne potomstwo. W gnieździe znaleziono cztery jaja

2024-04-19 22:22

W Elektrowni Bełchatów pojawią się kolejne pisklaki sokołów wędrownych. W jednej z galerii nawęglania zaobserwowano gniazdo, a w nim cztery jaja. Młode sokoły powinny wykluć się za około miesiąc i wtedy zostaną zaobrączkowane.

Sokoły wędrowne zadomowiły się w bełchatowskiej elektrowni w 2019 r. Para ptaków osiadła wówczas na galerii nawęglania jednego z trzynastu bloków energetycznych, na wysokości 75 metrów. Od tego czasu w Elektrowni Bełchatów przyszło na świat aż 13 piskląt sokoła wędrownego.

W tym roku, tak jak w poprzednich latach, para sokołów oczekuje tu na swoje potomstwo, wysiadując cztery jaja. Młode sokoły powinny wykluć się za około miesiąc i wtedy zostaną zaobrączkowane.

Sokół wędrowny jest jednym z najrzadziej występujących gatunków ptaków drapieżnych w Polsce, który zagrożony jest wyginięciem. Grupa PGE od ponad 20 lat aktywnie działa na rzecz odtworzenia jego populacji w Polsce.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Chodzisz do dentysty prywatnie czy na NFZ?
Dziecko wypadło z okna, zmarło w szpitalu. Tragedia przy Płockiej w Warszawie