Pierwsze urodzone w Bełchatowie dziecko ukraińskich uchodźców. 31-letnia Olga urodziła synka

i

Autor: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Pierwsze urodzone w Bełchatowie dziecko ukraińskich uchodźców. 31-letnia Olga urodziła synka

2022-03-08 14:48

W szpitalu w Bełchatowie przyszło na świat pierwsze dziecko ukraińskich uchodźców zakwaterowanych w hotelu w Wawrzkowiźnie koło Bełchatowa. Mamą chłopczyka jest 31-letnia Olga pochodząca z Łucka.

Od kilkunastu dni trwa dramat mieszkańców Ukrainy, którzy zmagają się z rosyjskim najeźdźcą. Z ogarniętej wojną Ukrainy uciekło już ponad milion osób. Część z nich znalazło schronienie w dwóch hotelach pod Bełchatowem: Słoku i Wawrzkowiźnie. 

Dziś dotarła do nas szczęśliwa wiadomość. W bełchatowskim szpitalu przyszło dziś na świat dziecko, którego mamą jest Olga, 31-letnia kobieta przebywająca w grupie ukraińskich uchodźców w OSiR "Wawrzkowizna". Chłopiec urodził się zdrowy, waży 2,6 kg, mierzy 51 cm. Oboje, mama i synek, przebywają jeszcze na oddziale położniczym. Pochodzą z Łucka. Na małego braciszka czeka 3-letnia siostra Angelina.

- Dla noworodka zostanie przygotowana wyprawka, pochodząca z darów od mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Mamie serdecznie gratulujemy i wierzymy, że takich szczęśliwych chwil, mimo wszystko, będzie coraz więcej - mówi Marzena Rogut-Chrząszcz z bełchatowskiego starostwa. 

Do szpitala w Bełchatowie trafiła też inna Ukrainka oczekująca dziecka. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
W jaki sbosób pomagasz Ukrainie?
Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: To może być ostatnie natarcie tej wojny. Rosjanie są w tarapatach