Piloci Ryanaira zapowiadają kolejny strajk

i

Autor: pixabay.com

Podróże

Piloci Ryanaira zapowiadają kolejny strajk. Loty z Polski zostaną odwołane?

2023-07-26 14:43

Piloci tanich linii lotniczych Ryanair zapowiedzieli kolejny już w tym miesiącu strajk. Akcja protestacyjna ma odbyć się w ostatni weekend lipca (29-30 lipca) w Belgii, a w jej efekcie może zostać odwołanych wiele połączeń. Zagrożone są również loty do i z Polski.

Belgijscy piloci linii lotniczych Ryanair zapowiedzieli kolejny już w tym miesiącu strajk. Przypomnijmy, że poprzednia akcja protestacyjna odbyła się w dniach 15-16 lipca i doprowadziła do odwołania 120 lotów. Wśród anulowanych połączeń znalazły się m.in. loty z Łodzi do Brukseli Charleroi i z powrotem.

Wszystko wskazuje na to, że w ostatni weekend lipca pasażerowie znów muszą przygotować się na utrudnienia. Piloci Ryanaira z belgijskiego lotniska Bruksela Charleroi mają strajkować w weekend 29-30 lipca. Cytowana przez portal Fly4free.pl agencja prasowa Belga informuje, że akcja protestacyjna może dotknąć 16 samolotów. To oznacza, że podobnie jak 2 tygodnie wcześniej, wiele rejsów zostanie odwołanych. Na razie nie ma oficjalnych potwierdzeń, czy na liście tej znajdą się loty do i z Polski. Warto jednak na bieżąco śledzić doniesienia w tej sprawie.

Piloci linii Ryanair protestują w sprawie wysokości swoich wynagrodzeń, które zostały obniżone o 20 proc. podczas pandemii koronawirusa i mimo jej zakończenia ciągle obowiązują. Nie zgadzają się też na planowane anulowanie przez przewoźnika układu zbiorowego dotyczącego godzin pracy i odpoczynku. Prowadzone z kierownictwem linii lotniczej rozmowy nie przyniosły jak dotąd rozwiązania. Już wcześniej związki zawodowe zapowiedziały, że strajki mogą być kontynuowane w kolejnych tygodniach do października 2024 roku, kiedy to wygaśnie układ zbiorowy COVID.

Wymarzone wakacje zamieniły się w koszmar. Horror Polaków na Rodos