Policja w Łódzkiem rusza z kolejną akcją na drogach. Kto na celowniku?

i

Autor: Policja

Policja w Łódzkiem rusza z kolejną akcją na drogach. Kto na celowniku?

2022-08-17 13:07

Mundurowi biorą pod lupę kierowców jednośladów. 18 i 19 sierpnia na drogach województwa łódzkiego policjanci przeprowadzą działania pod nazwą "Motocykliści". Głównym celem akcji jest wyeliminowanie brawurowej i niebezpiecznej jazdy oraz ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.

Policjanci ruchu drogowego, w tym mundurowi z grupy SPEED w nieoznakowanych radiowozach, wezmą pod lupę wszystkie zachowania motocyklistów. Biorąc pod uwagę tragiczny bilans zdarzeń ostatniego długiego weekendu podczas którego zginęło 6 osób, z czego 4 to kierujący jednośladami, działania mundurowych skierowane zostaną na ograniczenie wykroczeń popełnianych przez nierozsądnych motocyklistów, a w konsekwencji poprawy bezpieczeństwa w tej grupie użytkowników dróg.

Okres wakacji to czas, gdy na polskich drogach możemy spotkać wielu motocyklistów. Ciepłe i słoneczne dni zachęcają do podróży jednośladami.

- Pamiętajmy, że motocykliści to grupa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby oni mogli jednośladem bezpiecznie dojechać do celu muszą pamiętać o pewnych zachowaniach na drodze. Kultura jazdy, przestrzeganie przepisów, pamiętanie o zagrożeniach, szczególna ostrożność, a przede wszystkim trzeźwość w połączeniu z profesjonalnym strojem, odpowiednio dopasowanym kaskiem oraz sprawnym technicznie motocyklem może zapewnić bezpieczne dotarcie do celu. W zdarzeniach drogowych z udziałem motocyklistów mogą być oni zarówno pokrzywdzonymi jak i sprawcami wypadków drogowych - apelują policjanci z województwa łódzkiego. 

Od początku roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 88 wypadków z udziałem tych właśnie użytkowników dróg. Zginęło 5 osób a 79 zostało rannych.

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Jak można uniknąć wypadków z udziałem dzikich zwierząt?
Policyjny pościg w Zielonej Górze. Naćpany kierowca nie miał szans