Ponad 7 ton nielegalnego tytoniu w rękach łódzkiej KAS. Lewy towar znajdował się w Bełchatowie i w powiecie brzezińskim

i

Autor: KAS

Ponad 7 ton nielegalnego tytoniu w rękach łódzkiej KAS. "Lewy" towar znajdował się w Bełchatowie i w powiecie brzezińskim

2022-03-31 14:25

Ponad 7 ton nielegalnego tytoniu i suszu przejęli w Łódzkiem funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej. „Lewy” towar znajdował się w Bełchatowie i powiecie brzezińskim. Rynkowa wartość zajętego towaru to ponad 4 mln zł. Trzy osoby usłyszały zarzuty.

Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że w dwóch miejscowościach województwa łódzkiego może być produkowany i przechowywany nielegalny tytoń. W tym samym czasie KAS i SG wkroczyły na posesje w Bełchatowie i w powiecie brzezińskim.

- W Bełchatowie wykryto ponad tonę gotowego tytoniu do palenia, wartego ok. 750 tys. złotych. Zarzuty przechowywania wyrobów bez polskich znaków akcyzy usłyszały dwie osoby przebywające na posesji w chwili kontroli. Obojgu grozi nie tylko wysoka grzywna, ale również kara pozbawienia wolności do lat 3. Na terenie nieruchomości w okolicach Brzezin służby zabezpieczyły 34 kartonowe pudła,  zawierające w sumie 6179 kilogramów tytoniu i suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono również ujawnioną gotówkę w kwocie 43.950 złotych. Zarzut przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz uchylenia się od opodatkowania usłyszała właścicielka posesji - mówi Beata Bińczyk z Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Łącznie, w trakcie wspólnej akcji funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej, do magazynu depozytowego Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi (ŁUCS) trafiło ponad 5 kilogramów suszu i blisko 2 kilogramy gotowego tytoniu do palenia. Zabezpieczono również telefony sprawców, monitoring i inne dowody cyfrowe.

Straty podatkowe, na jakie został narażony budżet państwa, to ponad 4,3 mln złotych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą śledczy z ŁUCS, którzy ustalą wszystkie okoliczności przestępstwa. Sprawa jest w toku i nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

Masz dla nas ciekawy temat? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy grozi Ci wypalenie zawodowe?
Czy policjanci pobili człowieka?