Pośpiech na groby bliskich może nas słono kosztować. Ruszyła policyjna akcja Znicz

i

Autor: KPP Bełchatów

Pośpiech na groby bliskich może nas słono kosztować. Ruszyła policyjna akcja "Znicz"

2022-10-28 12:16

Będą sprawdzać prędkość, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny auta - dziś w całym kraju ruszyła policyjna akcja "Znicz". Potrwa do środy, 2 listopada. Więcej patroli będzie zarówno na drogach, jak i w rejonie nekropolii.

Coraz bliżej do Wszystkich Świętych, a to oznacza, że do akcji wkraczają też policjanci. Mowa o dorocznych działaniach "Znicz", które wystartowały w piątek, 28 października. Na czym policjanci skupią się najbardziej? 

- Uczulamy, aby zdjąć nogę z gazu, bo będziemy sprawdzać prędkość, ale też trzeźwość kierujących. Poza tym zwrócimy uwagę na stan techniczny pojazdów - mówi Marcin Kucner, naczelnik drogówki w Bełchatowie. 

Nie ma co ukrywać, że pośpiech to główna przyczyna wykroczeń i zdarzeń drogowych. Zwłaszcza w tym okresie. 

- Są osoby, które jednego dnia chcą odwiedzić groby na kilku cmentarzach, często sporo od siebie oddalonych. Stąd ten pośpiech. Apelujemy o to,, aby rozłożyć to na kilka dni i bezpiecznie dojechać do celu - dodaje Marcin Kucner. 

A ten pośpiech może odczuć, i to solidnie, nasz domowy budżet. Nowy taryfikator mandatów i punktów karnych to zdecydowanie wyższe kary, zwłaszcza za najcięższe wykroczenia. Lepiej zwolnić i oszczędzić sobie kłopotów. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy popierasz zmianę czasu?
4000 zł mandatu i 41 punktów. Ten manewr pogrążył kierowcę renault