Prezydent Bełchatowa zdecydował w sprawie opłat za odpady. Ile będą płacić bełchatowianie?

i

Autor: RR

Prezydent Bełchatowa zdecydował w sprawie opłat za odpady. Ile będą płacić bełchatowianie?

2024-07-05 7:32

Do końca 2026 roku nie zmieni się wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Stawka od osoby będzie taka sama, jak obecnie, czyli 29,50 zł miesięcznie. Będą obowiązywać również te same terminy płatności.

Miasto podpisało umowę na gospodarkę odpadami komunalnymi. Podobnie, jak w latach poprzednich, realizować ją będzie spółka Eko-Region. Zgodnie z zapisami umowy, stawka za odbiór odpadów pozostaje bez zmian. Zarówno, jeśli chodzi o mieszkańców Bełchatowa, jak i przedsiębiorców prowadzących w naszym mieście działalność gospodarczą.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę 3 lipca, prezydent Bełchatowa Patryk Marjan przypomniał, że stawka za gospodarkę odpadami komunalnymi pozostaje w naszym mieście na tym samym poziomie od 2021 roku. Oznacza to, że mieszkańcy nadal będą płacić 29,50 zł miesięcznie za osobę zamieszkującą nieruchomość.

Wykonaliśmy ogromną pracę, by przy negatywnych warunkach zewnętrznych, jak ciągłe wzrosty kosztów energii czy pracy, nie podwyższać opłat za gospodarkę odpadami. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim służbom zaangażowanym w ten proces, a także firmie Eko-Region, z którą nasza współpraca układa się bardzo dobrze – powiedział prezydent Marjan.

Sporo miejsca podczas konferencji prezydent poświęcił także odpowiedzialnemu podejściu do kwestii segregacji oraz obniżania produkcji odpadów przez samych mieszkańców.

Generowanie dużej ilości odpadów to nie tylko problem globalny, ale również zwiększa to koszty naszej umowy. Dlatego też chciałbym zaapelować o świadome procesy zakupowe. Starajmy się kupować na wagę a nie w opakowaniach, zastanówmy się nad tym, czy możemy filtrować wodę, a niekoniecznie kupować w butelkach. Proszę mieszkańców, abyśmy wspólnie dążyli do tego, aby życie w naszym mieście było jak najbardziej komfortowe – dodał prezydent Patryk Marjan.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że liczba odpadów produkowanych w naszym mieście systematycznie spada. W roku 2022 były to prawie 24 tony, a w roku 2023 – niespełna 21,5 ton.

Zgodnie z podpisaną właśnie przez miasto umową, poza wysokością opłaty, nie zmieni się także częstotliwość odbioru odpadów. Także tych wielkogabarytowych. Przypomnijmy, że w przypadku osiedli, mieszkańcy bloków mogą niepotrzebne meble czy sprzęty zostawić przy pergoli śmietnikowej. Natomiast mieszkańcy domków jednorodzinnych mają wyznaczane terminy odbioru wielkogabarytów.

Do dyspozycji mieszkańców nadal pozostaje również PSZOK, czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadków Komunalnych przy ul. Przemysłowej 14. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00 oraz w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godz. 9:00 – 13:00.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy! 

Sonda
Czy latem masz lepszą pamięć i koncentrację?
Ślimaki sieją spustoszenie. To prawdziwa plaga