GKS Bełchatów stadion

i

Autor: GKS Bełchatów

PZPN ukarał GKS Bełchatów. Brunatni rozpoczną nowy sezon z ujemnymi punktami

2021-02-04 11:42

Nowy rok, nowe problemy. Kolejne złe wieści dla GKS-u Bełchatów. W środę, 3 lutego PZPN ogłosił, że GKS Bełchatów zostanie ukarany odjęciem czterech punktów w sezonie 2021/22. Sankcje to efekt niepłacenia w ustalonym terminie zobowiązań finansowych przez bełchatowski klub. Decyzja nie jest prawomocna.

Biednemu wiatr w oczy. Nie dość, że bełchatowski klub od dłuższego czasu boryka się z ogromnymi problemami finansowymi, to dochodzą kolejne kłopoty. Tym razem z samej góry. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN ukarała GKS Bełchatów odjęciem czterech punktów w sezonie 2021/22 za brak uregulowania zobowiązań wynikających z kryterium F.09 w wyznaczonym terminie.

Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN:

2 lutego 2021 roku Komisja ds. Licencji Klubowych zakończyła analizę dokumentów z zakresu kryterium F.09 dla klubów Fortuna 1. ligi. W toku weryfikacji dokumentów Komisja stwierdziła, że GKS Bełchatów nie uregulował zobowiązań wynikających z kryterium F.09. W stosunku do pozostałych klubów Fortuna 1. ligi, Komisja nie stwierdziła naruszeń kryterium F.09.

W związku z powyższym Komisja postanowiła pozbawić GKS Bełchatów S.A. 4 (czterech) punktów w sezonie rozgrywkowym 2021/2022 niezależnie od klasy rozgrywkowej, w której klub będzie występował.

Z uwagi na długotrwałe postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie, wykraczające poza termin 15.01.2021 r., Komisja odstąpiła od nałożenia środka kontroli w bieżącym sezonie licencyjnym.

Powyższa decyzja jest nieprawomocna, a klubowi przysługuje odwołanie za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni od otrzymania przedmiotowej decyzji.

Dziś rano kontaktowaliśmy się z bełchatowskim klubem, ale póki co nikt nie komentował decyzji PZPN. Na ten moment nie wiadomo, czy klub złoży odwołanie.

Przypomnę, że już w tym sezonie GKS Bełchatów został ukarany odjęciem dwóch punktów za zaległości finansowe.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Luzowanie obostrzeń. Co powinno zostać otwarte od 15 lutego?
Gang samochodowy rozbity