Ruszyły testy na COVID-19 dla nauczycieli. Czy w Bełchatowie tworzą się kolejki?

i

Autor: RR

Ruszyły testy na COVID-19 dla nauczycieli. Czy w Bełchatowie tworzą się kolejki?

2021-01-11 16:32

W poniedziałek, 11 stycznia rozpoczęły się testy na COVID-19 dla nauczycieli klas I-III. Dobrowolne badania potrwają do 15 stycznia. W Bełchatowie nauczyciele zgłaszają się do punktu drive-thru przy ulicy Czaplinieckiej. Czy tworzą się tam spore kolejki?

Trwają przygotowania do ewentualnego powrotu najmłodszych uczniów do szkół. W całej Polsce rozpoczęły się testy przesiewowe dla nauczycieli klas I-III i personelu pomocniczego na obecność koronawirusa. Badania są dobrowolne i bezpłatne.

Testy dla nauczycieli ruszyły też w Bełchatowie. Jak podaje miejscowy sanepid, z powiatu bełchatowskiego do badań zgłosiło się 370 nauczycieli. Dziś pierwsi chętni mogli się zgłaszać do mobilnego punktu przy ulicy Czaplinieckiej 153.

Bełchatowski sanepid zapewniał, że zrobił wszystko, aby uniknąć dużych utrudnień, dlatego każda szkoła została przydzielona do konkretnych godzin. Ok godziny 11 (badania ruszyły o godz. 8.15) odwiedziliśmy bełchatowski punkt, aby sprawdzić, czy tworzą się kolejki. Żadnego problemu i utrudnień nie było. Do punktu wymazowego ustawiało się maksymalnie po kilka samochodów. Nikt nie czekał dłużej niż kilkanaście minut. Pierwszy dzień testów dla nauczycieli wypad sprawnie. Jak w będzie w kolejnych dniach? Czas pokaże.

W pierwszym dniu bełchatowskiej akcji wzięli udział przede wszystkim nauczyciele ze szkół w Bełchatowie (SP 1, SP 3, SP 4, SP 5, SP 8). W następnych dniach z badania skorzystają osoby z pozostałych miejscowości w powiecie bełchatowskim. We wtorek przebadani zostaną nauczyciele m.in. z placówek w Zelowie, Dobrzelowie, Janowie czy Łobudzicach. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej sanepidu w Bełchatowie.

Badania przesiewowe na COVID-19 dla nauczycieli klas I-III mają potrwać do 15 stycznia. Ferie zimowe kończą się dwa dni później, ale na razie nie wiadomo, kiedy uczniowie najmłodszych klas wrócą do nauki stacjonarnej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy dzieci powinny wrócić do szkół od 18 stycznia?
Masowe testowanie nauczycieli klas 1-3 w Toruniu