złodziej kradzież

i

Autor: Pixabay

Seria włamań w Bełchatowie. Co pada łupem rabusiów?

2020-11-19 16:39

Policja w Bełchatowie ostrzega przed włamywaczami. W ostatnim czasie splądrowali cztery mieszkania w blokach. Ich łupem padły pieniądze i biżuteria.

W listopadzie na terenie Bełchatowa uaktywnili się włamywacze. Przestępcy włamali się do czterech mieszkań. Schemat działania złodziei w każdym przypadku był taki sam. Sprawcy włamali się do mieszkań usytuowanych na parterze bloku pod nieobecność właścicieli. Do wnętrza dostali się poprzez wyważenie okna balkonowego.

Policjanci prowadzą teraz intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawców tych przestępstw.

Stróże prawa apelują o zachowanie czujności

Większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza dokładne rozpoznanie terenu przez włamywacza, który obserwuje nasze zachowanie z zewnątrz. Warto zwrócić uwagę na osoby, które zachowują się podejrzanie. O czym jeszcze należy pamiętać, aby zminimalizować ryzyko utraty cennych rzeczy? Stróże prawa apelują, aby zwiększyć czujność i odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie.

- zamykaj okna i drzwi zawsze kiedy wyjeżdżasz, nawet jeśli to tylko wyjazd na zakupy,

- nie zapomnij o zabezpieczeniu drzwi, również tych do pomieszczeń gospodarczych, poprzez które łatwo można dostać się do domu;

- zadbaj o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu oraz garaży wolnostojących,

- wychodząc z domu pamiętaj o załączeniu urządzeń alarmowych (jeżeli takie są),

- nie trzymaj dużej gotówki w domu,

- nie trzymaj w jednym miejscu biżuterii i pieniędzy, pomyśl o oryginalnej skrytce. Warto mieć dokumentację fotograficzną cennych przedmiotów (biżuteria, antyki, cenne obrazy, zegarki itp.) - w przypadku kradzieży zwiększy to znacznie szansę ich odzyskania.

Jeśli zauważymy podejrzane osoby należy zadzwonić na policję, która zapewnia, że sprawdzi każdy sygnał.

Sonda
Czy 500 plus w czasach koronawirusa powinno być zlikwidowane?
Jan Tomaszewski nie ma WĄTPLIWOŚCI: Między Lewym a Brzęczkiem wybuchła WOJNA | Futbologia