Strażacy z województwa łódzkiego pokazali szybkość i siłę. W Bełchatowie rywalizowali w pięciu konkurencjach [Audio]

i

Autor: RR

Strażacy z województwa łódzkiego pokazali szybkość i siłę. W Bełchatowie rywalizowali w pięciu konkurencjach [Audio]

2021-09-22 15:21

Odłożyli na chwile węże gaśnicze i ruszyli na bieżnię. Blisko 300 zawodowych strażaków wzięło udział w XXI Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Strażaków w Lekkoatletyce rozgrywanych w Bełchatowie. Rywalizowali w 5 konkurencjach. W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się drużyna KP PSP Opoczno.

Bełchatów był gospodarzem XXI Mistrzostw Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce. Na obiektach Powiatowego Centrum Sportu rywalizowało blisko 300 zawodników. Zmagania prowadzone były w 5 konkurencjach: bieg na 100 m, bieg na 1000 m, sztafeta 4 x 100 m, skok w dal i pchnięcie kulą.

- W zawodach wzięli udział reprezentacji wszystkich komend powiatowych i miejskich z terenu województwa łódzkiego. Oczywiście liczy się tutaj rywalizacja, która podnosi poziom, ale ważne jest też samo spotkanie, bo strażacy mogą się lepiej poznać, a to wpłynie na lepszą współpracę na różnych akcjach - podkreśla Jędrzej Pawlak, rzecznik Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków w Lekkoatletyce. Posłuchaj wypowiedzi uczestników

W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadli strażacy z KP PSP w Opocznie. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Znasz samochody marki Łada?

Pytanie 1 z 12
Najbardziej terenowy model Łady to?
Brat zamordowanego strażaka z OSP Susz przyznał się do zarzutów. Grozi mu dożywocie