Szczerców: Rowerem jechał wprost pod nadjeżdżające auto. Było o włos od tragedii

i

Autor: RR

Szczerców: Rowerem jechał wprost pod nadjeżdżające auto. Było o włos od tragedii

2021-05-13 16:49

O dużym szczęściu może mówić 68-letni rowerzysta z gminy Szczerców, który doprowadził do kolizji z osobówką. Tylko dzięki rozwadze kierowcy hyundaia cyklista nie doznał obrażeń.

Do kolizji osobówki z rowerem doszło 12 maja po godzinie 21. Policjanci z bełchatowskiej drogówki interweniowali na drodze pomiędzy miejscowościami Brzezie i Bednarze na terenie gminy Szczerców.

- Mundurowi wstępnie ustali, że rowerzysta zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod zwalniający na jego widok samochód. Kierowca osobówki widząc jadącego wężykiem z przeciwnego kierunku rowerzystę zwolnił i zatrzymał się. W tym czasie kierowca jednośladu stracił panowanie nad rowerem i uderzył w bok hyundaia – informują bełchatowscy policjanci.

Mało tego, że cyklista doprowadził do zderzenia, to jeszcze próbował uciec. Został ujęty przez kierowcę hyundaia.

- Badanie wykazało, że 68-letni mieszkaniec gminy Szczerców kierował rowerem mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz musi liczyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Warto zwrócić uwagę na godną naśladowania postawę kierowcy osobówki, który widząc niebezpieczną jazdę rowerzysty przewidział zagrożenie i rozpoczął manewr hamowania. Gdyby nie taka reakcja kierującego samochodem, który ostatecznie zwolnił i zatrzymał się, to zdarzenie dla 68-latka mogłoby skończyć się bardzo tragicznie – dodają mundurowi.

Bełchatowska policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność i rozsądek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Mama i babcia - typowe teksty. Czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 9
Nie siedź na zimnym, bo...
Skradziony Bentley Joanny Liszowskiej odnaleziony w częściach na Wilanowie w Warszawie