pracownia RTG w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Bełchatowie

i

Autor: Schronisko Bełchatów

Szybciej i sprawniej leczą bezdomne zwierzaki. Schronisko w Bełchatowie ma sprzęt, o którym marzyło od lat

2020-12-02 15:57

Z taką opieką bezdomne czworonogi, które do nich trafiają wyliżą się z każdej opresji. Schronisko dla Zwierząt w Bełchatowie uruchomiło pracownię z cyfrowym rentgenem. Teraz jeszcze szybciej i sprawniej ratują czworonożnych pacjentów.

Zaplecze weterynaryjne w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie od kilku lat jest wyposażane w kolejne urządzenia diagnostyczne, które wykorzystywane są w leczeniu podopiecznych schroniska. Obecnie zatrudnieni tam lekarze mogą np. przeprowadzać zabiegi chirurgiczne, wykonywać badania ultrasonograficzne, zbadać morfologię czy biochemię krwi. Teraz do dyspozycji jest również w pełni wyposażona pracownia rentgenowska dla zwierząt.

- Zależy nam na tym, żeby jak najlepszą opieką otoczyć wszystkie zwierzęta, które do nas trafiają. Rentgen to spełnienie naszego marzenia. Możemy uznać, że mamy już swój prezent na święta - nie ukrywa Mariusz Półbrat kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie.

W pełni wyposażona pracownia rentgenowska to również duże ułatwienie dla pracujących na miejscu lekarzy weterynarii.

- Mamy wiele zwierzaków powypadkowych. Od razu robimy zdjęcie RTG i szybciej możemy wdrożyć odpowiednie leczenie tych zwierzaków, a co za tym idzie szybciej dochodzą do siebie - przyznaje weterynarz Aurelia Rudzińska-Stempień.

Dotychczas zwierzęta, które trafiały do schroniska po wypadkach musiały być transportowane do innej przychodni weterynaryjnej, gdzie wykonywano zdjęcia RTG. To dla takiego zwierzęcia dodatkowy stres.

- Dzięki własnej pracowni, na miejscu możemy znacznie skrócić potrzebny czas na udzielenie pomocy, a ten często jest na wagę życia - dodaje kierownik schroniska.

Pracowania RTG wyposażona została z środków wygospodarowanych przez schronisko i spółkę PGM. Aktualnie w bełchatowskim przytulisko przebywa blisko 250 czworonogów.

Sonda
Drogowcy będą zaskoczeni opadami śniegu?
Muzyk w czasie pandemii rozwozi warzywa i owoce