rowerzystka wpadła pod tira

i

Autor: KPP Bełchatów

Tragedia na drodze. Nie żyje 49-letnia rowerzystka. Kobieta wjechała wprost pod tira

2020-11-25 15:12

Policjanci z Bełchatowa pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło w miejscowości Tatar w gminie Szczerców. 49-letnia cyklistka wjechała wprost pod tira. W wyniku poniesionych obrażeń zmarła na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło 24 listopada w godzinach wieczornych.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 49-letnia rowerzystka, mieszkanka powiatu bełchatowskiego, wykonała nagły manewr skrętu w lewo i wjechała bezpośrednio pod koła jadącego w tym samym kierunku samochodu ciężarowego marki Volvo, kierowanego przez 56-letniego mieszkańca województwa lubelskiego - informują funkcjonariusze KPP Bełchatów.

Mimo udzielonej pomocy i przeprowadzonej akcji reanimacyjnej przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon kobiety.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego ciężarówką. Wynik badania wskazał, że mężczyzna był trzeźwy.

- Kierująca rowerem jechała bez żadnego oświetlenia. Była ubrana w odzież koloru ciemnego i nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych - dodają bełchatowscy policjanci.

Stróże prawa ponownie apelują do rowerzystów, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i po zmroku używali oświetlenia oraz odblasków. Szczególnie poza terenem zabudowanym.

Sonda
Czy boisz się ulicznych napadów?
Olbrzymi samolot Antonov An-124 Rusłan z Wuhan wylądował w Katowicach. Co było na pokładzie?