Uczniowie szkół średnich zostają w domach

i

Autor: Pixabay

Uczniowie szkół średnich zostają w domach. Od poniedziałku będą mieć lekcje online [AUDIO]

2020-10-16 17:18

Uczniowie szkół średnich w tzw. czerwonych strefach wracają do nauki zdalnej. System lekcji online zacznie tam obowiązywać od najbliższego poniedziałku. Tak będzie m.in. w Bełchatowie, który w strefie czerwonej jest od tygodnia.

Ogromne wzrosty liczby zakażeń koronawirusem sprawiły, że rząd zdecydował w czwartek (15 października) o zaostrzeniu restrykcji. Obostrzenia dotyczą całego kraju - zarówno strefy żółtej, jak i czerwonej. Wśród nowych zasad, są także te dotyczące edukacji.

Okazuje się, że wielu uczniów wróci do domów! Zmiany w działalności szkół wchodzą już od najbliższej soboty, 17 października. Zgodnie z nowymi obostrzeniami na ten moment zmiany dotyczą tylko szkół dwóch szczebli - wyższych i średnich.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia w strefie czerwonej nauka w szkołach średnich oraz na uczelniach wyższych będzie prowadzona tylko i wyłącznie zdalnie. Będzie jednak wyjątek, dla jednego typu zajęć - chodzi o lekcje praktyczne.

Zmiany w edukacji dotyczą m.in. powiatu bełchatowskiego, który w strefie czerwonej znajduje się już od tygodnia.

Uczniowie szkół średnich kręcą nosem i nie cieszą się z powrotu do nauki zdalnej. Jak mówią, wolą lekcje stacjonarne, bo wiedza szybciej i na dłużej zostaje w głowie.

Więcej w materiale RADIA ESKA BEŁCHATÓW:

Co o powrocie do nauki zdalnej sądzą uczniowie i dyrekcja Liceum Herberta w Bełchatowie? Posłuchaj!
Sonda
Zgadzacie się z prezydentem Sosnowca w sprawie koronawirusowych obostrzeń?
Jabłkiem w koronawirusa. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 134