W Oleśniku pod Bełchatowem drogowcy natrafili na niewybuch. Interweniowali saperzy

i

Autor: KPP Bełchatów

W Oleśniku pod Bełchatowem drogowcy natrafili na niewybuch. Interweniowali saperzy

2024-04-19 7:32

Na półmetrowy niewybuch natrafiono podczas budowy drogi w Oleśniku pod Bełchatowem. Najprawdopodobniej pocisk pochodzi z czasów II wojny światowej. Potrzebni byli saperzy.

Niewybuchy wciąż są odkrywane podczas różnego rodzaju prac. W ubiegłym roku Nieetatowa Grupa Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego bełchatowskiej komendy policji otrzymała łącznie 5 zgłoszeń dotyczących odnalezienia niewybuchów.

Tym razem taki niebezpieczny przedmiot został odkopany 18 kwietnia w miejscowości Oleśnik na terenie gminy Bełchatów, w czasie prowadzonych robót związanych z remontem drogi. O znalezisku natychmiast poinformowano policję.

- Na miejsce natychmiast wysłano policjanta z bełchatowskiej komendy, przeszkolonego z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusz potwierdził, że to pocisk artyleryjski o długości około 50 cm i średnicy 15 cm. Patrol policji dokonał zabezpieczenia miejsca, aby nie dopuścić osób postronnych do momentu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim i podjęcia przez nich pocisku - poinformowała Iwona Kaszewska, rzecznik KPP w Bełchatowie. 

Mundurowi przypominają - w przypadku takich znalezisk zawsze trzeba wezwać odpowiednie służby. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy chciałbyś wstapić do wojska?
Będzie kontynuacja „Nim zajdzie słońce?! Doda i Smolasty z wielkim sukcesem!