gks bełchatów stadion

i

Autor: GKS Bełchatów

Wiktor Rydz zrezygnował z funkcji prezesa GKS-u Bełchatów

2020-11-17 17:57

W ostatnich tygodniach piłkarze GKS-u Bełchatów notują bardzo dobrą serię w 1 lidze, w której nie przegrali od sześciu spotkań. Niestety, ich postawa nie przekłada się na spokój w klubie. Wczoraj do dymisji podał się prezes GKS-u Wiktor Rydz.

Prezes GKS-u Bełchatów Wiktor Rydz podał się do dymisji. Rydz, który jest prezesem GKS-u od 2016 roku, będzie pełnił swoje obowiązki do czasu przyjęcia jego rezygnacji.

Komunikat klubu:

"W poniedziałek 16 listopada 2020 r., w zgodzie z Kodeksem Spółek Handlowych, Prezes Zarządu GKS "Bełchatów" S.A. Wiktor Rydz złożył na ręce akcjonariuszy spółki, tj. EKS "Skra" Bełchatów oraz Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego Sp. z. o.o., oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji członka Zarządu GKS "Bełchatów" S.A. Jednocześnie Prezes Zarządu zwołał na 1 grudnia br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Do czasu przyjęcia rezygnacji, pan Wiktor Rydz pełnił będzie nadal swoje obowiązki w klubie".

Rzecznik prasowy GKS-u Bełchatów Michał Antczak nie chce komentować decyzji prezesa, ale podkreśla, że sytuacja finansowa klubu jest fatalna. GKS Bełchatów od półtora roku jest bez sponsora strategicznego. Wcześniej, przez długie lata, była nim Polska Grupa Energetyczna.

- W tym momencie klub nie jest w stanie pewnych zaległości spłacać. To się bardzo nagromadziło i zakręt na którym znalazł się klub jest naprawdę duży. Wydaje mi się, choć nie znam do końca wszystkich kwestii finansowych, że obecnie klub ma największy problem na przestrzeni ostatnich lat - mówi Michał Antczak.

Co dalej ze wsparciem od PGE?

Finansowym oddechem dla bełchatowskiego klubu miało być wsparcie od PGE. Spółka obiecywała 2 mln zł na szkolenie młodzieży. Klub w tym celu powołał Fundację Akademia GKS Bełchatów, która miała być beneficjantem pieniędzy. Póki co te środki wciąż nie wpłynęły. Pojawiły się nawet głosy, że tego wsparcia nie będzie. Dziś PGE zapewniła, że prowadzi działania zmierzające do podpisania umowy sponsoringowej z Fundacją Akademia GKS Bełchatów, której celem jest wsparcie sportu amatorskiego dzieci i młodzieży z regionu Bełchatowa.

Komunikat PGE:

"PGE Polska Grupa Energetyczna podejmuje decyzje biznesowe w oparciu o rzetelną dokumentację wymaganą przepisami powszechnie obowiązującego prawa, jak i zgodne z wewnętrznymi zasadami korporacyjnymi obowiązującymi w spółce. W związku z powyższym Rada Nadzorcza PGE, podejmując w sierpniu 2020 r. decyzję w sprawie nawiązania współpracy z Fundacją Akademia GKS Bełchatów, poleciła Zarządowi PGE pozyskanie kompletnej dokumentacji zawierającej szczegółowe informacje na temat projektu, m.in. kosztorys, wizję funkcjonowania Akademii, sposób płatności i raportowania oraz nadzoru nad wydatkami. Uporządkowania wymagały także sprawy kadrowe w Fundacji. W okresie od września do listopada 2020 r., Fundacja opracowywała dokumentację, której poprawność na bieżąco konsultowała z PGE, uwzględniając zgłaszane uwagi. Ostateczną dokumentację spółka otrzymała w listopadzie 2020 r., dzięki czemu obecnie możliwe jest podjęcie decyzji odnośnie współpracy obu stron. W związku z powyższym, Zarząd PGE skierował ponownie do Rady Nadzorczej wniosek o wyrażenie zgody na zawarcie umowy z Fundacją".

Sonda
Czy uważasz, że zarobki w Polsce powinny być jawne w przypadku wszystkich - zarówno pracujących jak i emerytów i rencistow?
Pomagają rodzinie, która straciła dom w wybuchu