wracają godziny dla seniorów

i

Autor: Pixabay

Wracają godziny dla seniorów. Gdzie będą obowiązywać? [AUDIO]

2020-10-14 14:28

Od czwartku znów będą obowiązywały tzw. godziny dla seniorów, które mają ograniczyć ryzyko potencjalnego zakażenia. W sklepach, aptekach i drogeriach w ciągu dwóch godzin - między 10.00, a 12.00 – zakupy zrobią tylko osoby po 60. roku życia.

Rozwiązanie, które zacznie obowiązywać od czwartku 15 października, przypomina to z wiosny. Ale z tą różnicą, że wówczas dolną granicę wieku podczas tzw. godzin dla seniorów ustalono na 65 lat. Obecnie rząd zdecydował, że w ciągu dwóch godzin, czyli między 10:00 a 12:00, w sklepach, drogeriach i aptekach obsługiwani będą wyłącznie klienci, którzy maja powyżej 60 lat.

To kolejne z podejmowanych przez rząd działań, by skuteczniej walczyć z epidemią koronawirusa. Przypomnijmy, że w całym kraju obowiązuje tzw. strefa żółta, a w czerwonej znalazło się 6 miast i 32 powiaty (w tym bełchatowski).

Pomysł z powrotem godzin dla seniorów w zdecydowanej większości pochwalają też sami seniorzy z Bełchatowa, którzy przyznają, że będą korzystać z tego udogodnienia. Ale zdarzają się wyjątki. Nie każdemu odpowiadają wyznaczone godziny.

Więcej w materiale RADIA ESKA BEŁCHATÓW:

Wracają godziny dla seniorów. Co o tym sądzą seniorzy z Bełchatowa? Posłuchaj!
Sonda
Czy uważasz, że powinny być wtedy otwarte?