Wypadek na Zalewie Sulejowskim. Skuter zderzył się z motorówką. Nieprzytomne nastolatki wpadły do wody

i

Autor: pixabay

Na sygnale

Wypadek na Zalewie Sulejowskim. Skuter zderzył się z motorówką. Nie żyją dwie nastolatki

2023-08-16 11:10

Na Zalewie Sulejowskim niedaleko Tresty (woj. łódzkie) skuter wodny zderzył się z motorówką. Kierująca i pasażerka skutera po przetransportowaniu na brzeg, zostały przewiezione do szpitala helikopterem LPR. Niestety ich życia nie udało się uratować.

Wypadek na Zalewie Sulejowskim. Skuter zderzył się z motorówką

Na wodach Zalewu Sulejowskiego, kilkaset metrów od zatoki Tresta, łódź motorowa zderzyła się w niedzielę (13 sierpnia) ze skuterem wodnym. Dwie nastolatki doznały poważnych obrażeń.

- Skuterem wodnym poruszały się dwie 15-latki zaś łodzią motorową, która po wypłynięciu z zatoki weszła w ślizg, sterował 58-latek, który na pokładzie przewoził swoje córki w wieku 15 i 18 lat. W pewnym momencie doszło do zderzenia obu pojazdów na skutek którego nastolatki po uderzeniu w burtę łodzi utraciły przytomność i wpadły do wody - relacjonował Stasiak.

Jak ustalili policjanci, sternik łodzi motorowej był trzeźwy.

Na miejscu lądował helikopter LPR

- Stan nastolatek po zdarzeniu był na tyle poważny, że po przewiezieniu ich na brzeg zostały podjęte przez załogi śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i przetransportowane do szpitali na terenie Łodzi - przekazał.

Niestety życia dwóch 15-latek nie udało się ratować. Obie zmarły we wtorek wieczorem w szpitalu. 

Skandaliczny atak na ratownika na kąpielisku