Zabrakło kostki brukowej, to wygrawerowali beton. Zdjęcie hitem internetu

i

Autor: Wikipedia, X/print screen

Viral

Zabrakło kostki brukowej, to wygrawerowali beton. Zdjęcie hitem internetu

2023-10-27 11:48

Chodnik w czeskiej Ostrawie stał się hitem internetu. Nie było kostki brukowej, więc robotnicy zalali dziurę w trotuarze betonem i wygrawerowali w nim linie imitujące bruk. To nietypowe rozwiązanie internauci określili mianem „ostrawskiego modernizmu”.

Zabrakło kostki brukowej, to wygrawerowali beton

Co zrobić, jeśli w chodniku z kostki brukowej jest wielka dziura, a nie ma odpowiedniego materiału budowlanego do jej wypełnienia? Odpowiedź można znaleźć w czeskiej Ostrawie. Robotnicy postanowili zalać ubytek w trotuarze betonem, a następnie wyrysować linie imitujące kostkę brukową. W ten sposób chodnik na placu SNP w dzielnicy Zábřeh w Ostrawie stał się hitem sieci.

Czeski chodnik hitem internetu

"Ostrawa to nie miasto, to styl życia", "Przynajmniej nie będzie się ślizgać w deszczu", "Abstrakcyjny chodnik. Ostrawa naprawdę nigdy się nie starzeje" – to tylko niektóre z setek komentarzy, który pojawiły się w mediach społecznościowych. Internauci zastanawiają się, czy jest to przykład „ostrawskiego modernizmu” czy może jednak surrealizmu.

Wyjaśnienie przyszło jednak od władz dzielnicy Zábřeh.

- Chodnik na placu SNP został w znacznym stopniu uszkodzony, a kostka brukowa została skradziona. Ze względu na niebezpieczny stan chodnika, gdzie uszkodzenie spowodowało znaczne nierówności i groziło obrażeniami przechodzącym mieszkańcom, podjęto decyzję o natychmiastowym, tymczasowym wyrównaniu terenu - wyjaśniła Gabriela Gödelová, rzeczniczka dzielnicy.

Jak zapewniła, właściwa naprawa chodnika zostanie przeprowadzona po zakupie nowej kostki brukowej, na przełomie października i listopada. - Czasy są ciężkie, a jeśli tymczasowa korekta chodnika wywołuje uśmiech na twarzach ludzi, to jest to lepsze niż płacz z powodu skręconej kostki – dodała rzeczniczka najbardziej zaludnionej dzielnicy Ostrawy.

Nietypowe kierunki studiów. Możesz studiować kynologię, survival i doradztwo filozoficzne

Czechy droższe od Polski? Sprawdzamy ceny w sklepach