KOSZMARNA śmierć w Kuźnicy. Mężczyzna nie miał szans z ciężarówką

i

Autor: mj-s KOSZMARNA śmierć w Kuźnicy. Mężczyzna nie miał szans z ciężarówką

Zelów: Śmiertelny wypadek. Ciężarówka wjechała w pieszego

2020-10-16 11:59

Policja w Bełchatowie pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmiertelnego wypadku w miejscowości Kuźnica w gminie Zelów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym potrącił, idącego środkiem jezdni, pieszego. 64-latek zmarł na miejscu.

Do tragedii doszło w czwartkowy wieczór, ok godz. 20. Jak ustalili policjanci, 52-letni kierujący tirem jadąc od strony Łasku w kierunku miejscowości Wadlew, potrącił idącego środkiem jezdni pieszego.

- Kierowca podjął próbę hamowania, jednak nie uniknął zderzenia. Mężczyzna niezwłocznie wyszedł z pojazdu i zaczął udzielać pomocy poszkodowanemu, dzwoniąc jednocześnie na numer alarmowy. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 64-latek zmarł. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy, natomiast pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych - informują bełchatowscy policjanci.

Obecnie stróże prawa ustalają dokładne okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Policja apeluje, noś odblaski i świeć przykładem

Szybciej zapadający zmrok, mniejsza widoczność - jesienią piesi i rowerzyści są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo, zwłaszcza w poza terenem zabudowanym.

Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz przypomina o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów, obowiązkowo w terenie niezabudowanym.

- Bez elementu odblaskowego w światłach mijania jesteśmy widoczni z odległości 40 metrów. Jeśli posiadamy taki odblask, to ta odległość zwiększa się do 150 metrów. Wówczas kierujący, który jedzie nawet z większą prędkością, może w odpowiedni sposób zareagować i zahamować, aby uniknąć zderzenia - mówi Marcin Kucner, szef drogówki w KPP Bełchatów.

Sonda
Czy zdecydowałbyś się na dobrowolną kwarantannę?
Dramatyczny apel pacjentów szpitala MSWiA w Poznaniu