Zobaczyli Tatry z okolic Bełchatowa! Na Górze Kamieńskiej powstały historyczne zdjęcia

i

Autor: dalekiewidoki.pl

Zobaczyli Tatry z okolic Bełchatowa! Na Górze Kamieńskiej powstały historyczne zdjęcia

2023-01-03 14:33

O takim zdjęciu marzyli od kilku lat. W końcu się udało. Grupa pasjonatów fotografii uwieczniła Tatry z Góry Kamieńskiej koło Bełchatowa. To pierwsze i jedyne miejsce na Nizinie Mazowieckiej z którego zrobiono zdjęcie najwyższych gór w Polsce. Dalej na północ zdjęcia Tatr jeszcze nie wykonano.

O tym, że z Góry Kamieńskiej rozciągają się piękne widoki na okolicę, wie każdy. Ale zapewne nikt nie przypuszczał, że można z niej zobaczyć... Tatry! Dokonali tego pasjonaci dalekich fotografii z województwa świętokrzyskiego. W noworoczny poranek uwiecznili najwyższe góry w Polsce z odległości ok. 230 kilometrów. 

- Gdy tylko zobaczyliśmy na wizjerze aparatu Tatry, to pojawiła się oczywiście radość. Ale pojawiła się też chęć, aby robić więcej zdjęć, aby te Tatry jak najlepiej uchwycić. Dopiero gdy zniknęły całkowicie i już nie było ich widać przyszedł taki moment, że spojrzeliśmy na siebie i mówimy - zrobiliśmy to, co jeszcze kilka godzin wcześniej wydawało się niemożliwe - mówi Mateusz Cieślicki z Kielc, jeden z członków ekipy.

Trudno się dziwić tej radości, skoro o takich zdjęciach marzyli od lat. Zrobienie fotografii Tatr z Góry Kamieńsk jest zadaniem ekstremalnie trudnym.

- Tu potrzeba jest naprawdę rewelacyjnych warunków, idealnej przejrzystości powietrza, braku chmur, braku wilgoci i zadymienia - dodaje Mateusz Cieślicki. 

Zdjęcia nie są idealnie ostre, ale to co najważniejsze jest na nich widoczne. 

Zobaczyli Tatry z okolic Bełchatowa! Na Górze Kamieńskiej powstały historyczne zdjęcia

i

Autor: dalekiewidoki.pl

To drugie miejsce w województwie łódzkim z którego zrobiono zdjęcie Tatr. Wcześniej udało się to zrobić na Górze Chełmo, ale z bliższej odległości (ok. 212 km).

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Widziałeś/aś na własne oczy podobne zdarzenie?
Do Berlina tędy nie dojedziesz. Drogowy absurd w Szczecinie