Zwolnienia grupowe w dużej sieci handlowej w Polsce

i

Autor: pixabay.com

Finanse

Zwolnienia grupowe w dużej sieci handlowej w Polsce. Kto straci pracę?

2023-09-28 8:08

Ok. 200 osób planuje zwolnić Carrefour Polska. Pracę stracą zarówno pracownicy centrali firmy, jak i sklepów. Firma złożyła już do Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Trwają obecnie konsultacje z organizacjami związkowymi.

Sieć Carrefour Polska planuje zwolnienia grupowe. Firma poinformowała już o tym zamiarze Powiatowy Urząd Pracy w Warszawie oraz organizacje związkowe. W oświadczeniu przesłanym TVN24 Biznes biuro prasowe Carrefour Polska poinformowało, że w skali całej firmy zwolnienia obejmą maksymalnie 200 osób.

Zwolnienia grupowe w Carrefour Polska firma tłumaczy nową strategią biznesową, której jednym z głównych celów jest „wdrożenie nowej, prostszej i bardziej wydajnej organizacji, co przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności i innowacyjności całej Grupy”. Zmiany mają objąć zarówno centralę firmy, jak i sklepy.

„W najbliższym czasie dojdzie w naszej sieci do zmniejszenia zatrudnienia, gdyż nie będziemy w stanie zaoferować wszystkim pracownikom centrali firmy i sklepów pracy w nowych strukturach lub też nie wszyscy pracownicy wyrażą zgodę na zawarcie porozumień dostosowujących warunki pracy tych osób do nowej struktury organizacyjnej w centrali” – czytamy w oświadczeniu Carrefour Polska.

Obecnie trwają konsultacje z organizacjami związkowymi, dotyczące m.in. warunków odejść z firmy zwalnianych pracowników objętych procedurą zwolnień grupowych oraz świadczeń dla tych pracowników.

Ile zarabiają znani DJ-e?