13-latek z Bełchatowa uratował człowieka. Policja podziękowała nastoletniemu bohaterowi

i

Autor: KPP Bełchatów

13-latek z Bełchatowa uratował człowieka. Policja podziękowała nastoletniemu bohaterowi

2024-01-22 16:40

13-letni bohater z Bełchatowa. Kuba Niewiadomski uratował życie mężczyźnie przygniecionemu przez samochód. Wcześniej nikt nie zareagował, dopiero 13-latek chwycił za telefon i wezwał służby. Podziękowania za właściwą reakcję na zagrożenie Kuba otrzymał od komendanta bełchatowskich policjantów.

O dużym szczęściu może mówić 28-letni mieszkaniec Bełchatowa, który nie zachował należytej ostrożności podczas wymiany opon przy seacie. W czasie wykonywania prac został przygnieciony przez samochód. Na szczęście pomoc przyszła w porę. W odpowiednim miejscu i czasie znalazł się 13-latek, który natychmiast zaalarmował służby ratunkowe.

- Czy czuję się bohaterem? Trochę tak, trochę nie, bo inni też mogli pomóc. Na pewno czuję się z siebie dumny - mówił na antenie Eski Bełchatów 13-letni Kuba, który służy w bełchatowskim harcerstwie.

Podziękowania za właściwą reakcję na zagrożenie Kuba Niewiadomski otrzymał od szefa bełchatowskich policjantów - Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie inspektora Grzegorza Czubakowskiego.

Z kolei wczoraj ze swoim aniołem stróżem spotkał się pan Igor, który został przygnieciony przez samochód. Podziękował Kubie za szybką reakcję i pomoc.

- Nigdy mu tego nie zapomnę - podkreśla 28-letni bełchatowian.

Kuba zebrał już szereg gratulacji, a to jeszcze nie koniec. Zamierza go też wyróżnić szkoła w której się uczy. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Uczyłeś/aś się kiedyś strzelać?
ROKSANA WĘGIEL I SMOLASTY RAZEM? | Maks on air