24. edycja Bełchatowskiej Piętnastki za nami. W biegu wzięło udział ponad 700 zawodników [AUDIO]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

24. edycja Bełchatowskiej Piętnastki za nami. W biegu wzięło udział blisko 800 zawodników [AUDIO]

2021-11-22 14:01

Za nami największy tegoroczny bieg w Bełchatowie. Mowa o 24. edycji Bełchatowskiej Piętnastki, która przyciągnęła prawie 800 biegaczy z całej Polski. Nie zabrakło też zawodników z zagranicy. 15-kilometrową trasę najszybciej przebiegł Kamil Walczyk z Makowa, który nie miał sobie równych.

Bełchatowska Piętnastka to jeden z najstarszych biegów w naszym regionie. Od zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem wśród miłośników bieganie. Nie tylko z naszego kraju, ale też z zagranicy. Nie inaczej było i tym razem. Podczas 24. edycji imprezy, która wróciła po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, wzięło udział blisko 800 biegaczy. Ponad 550 wystartowało na dystansie 15 kilometrów, a ponad 230 na 5 kilometrów. 

Na koronnym dystansie tego wydarzenia, czyli 15 kilometrów, najszybciej do mety dobiegł Kamil Walczyk z Makowa, który zrobił to w imponującym czasie 47 minut i 18 sekund. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów: 

Bełchatowska Piętnastka. Posłuchaj wypowiedzi uczestników biegu

Na szyjach tych, którzy ukończyli bieg, zawisły pamiątkowe medale, a dla najlepszych były puchary i nagrody pieniężne.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy jeździectwo powinno zostać zakazane?
Kolejki po ekogroszek