36-letni bełchatowianin ukradł cztery butle z gazem. Wpadł godzinę później

i

Autor: KPP Bełchatów

36-letni bełchatowianin ukradł cztery butle z gazem. Wpadł godzinę później we własnym mieszkaniu

2021-10-13 17:23

Ukradł cztery butle z gazem, przerzucił je przez ogrodzenie i uciekł z nimi do domu. Mowa o 36-letnim mieszkańcu Bełchatowa, który okradł punkt wymiany butli gazowych. Spryt i siła złodzieja na nic się nie przydały, bo mężczyzna już godzinę później wpadł w ręce bełchatowskich policjantów.

12 października przed południem bełchatowscy policjanci otrzymali informację o kradzieży z włamaniem. Sprawca wszedł na teren ogrodzonej posesji przy ulicy Wojska Polskiego w Bełchatowie, gdzie znajduje się sklep z instalacjami gazowymi oraz punkt wymiany butli i zabrał się do "roboty".

- Po wyłamaniu kłódki zabezpieczającej stojak, ukradł 4 butle z gazem. Pokrzywdzony wycenił straty na 940 złotych. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że amator cudzej własności przerzucił przez ogrodzenie skradzione butle i uciekł - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Policjanci nie mieli łatwego zadania, bo nie było tam żadnego monitoringu. Ale mieli już swoje podejrzenia. Po raz kolejny policyjny nos nie zawiódł.

Wytypowali i zatrzymali podejrzewanego przed upływem godziny od przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie. Był to notowany wcześniej bełchatowianin, znany policji z innych przestępstw i wykroczeń. Policjanci zatrzymali 36-latka w jego mieszkaniu, gdzie znaleźli również fanty pochodzące z przestępstwa. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem - dodają stróże prawa. 

Za takie przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Tym razem jednak podejrzany odpowie w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy tęsknisz za meczami Agnieszki Radwańskiej?
Pijany kierowca nie dał rady utrzymać się na nogach!