40-latek spod Bełchatowa wpadł z dopalaczami. Mężczyzna usłyszał zarzuty

i

Autor: KPP Bełchatów

40-latek spod Bełchatowa wpadł z dopalaczami. Mężczyzna usłyszał zarzuty

2022-05-24 13:37

Zarzuty dla 40-latka z powiatu bełchatowskiego za posiadanie dopalaczy. Mężczyzna miał blisko 180 gramów substancji psychoaktywnych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Bełchatowscy policjanci najpierw wytypowali podejrzanego, a następnie zaczęli go szukać. 20 maja około godziny 14.30 w centrum miasta policjanci zauważyli bmw, którym kierował mężczyzna. Natychmiast zatrzymali pojazd i wylegitymowali siedzące w aucie osoby.

- Kierowca wyraźnie był zaniepokojony nieoczekiwaną policyjną kontrolą. Nerwowo się zachowywał, ale twierdził, że nie ma nic do ukrycia. Szybko okazało się co było przyczyną nerwowego zachowania tego kierowcy. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli białą, zbryloną substancję zapakowaną w woreczek foliowy. 40-latek został zatrzymany, a stróże prawa pojechali sprawdzić jego mieszkanie. Podczas przeszukania kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad 170 gramów zabronionych substancji oraz dwie wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków. Łącznie policjanci przejęli blisko 180 gramów nowych substancji psychoaktywnych - relacjonują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 40-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawca usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie nowych substancji psychoaktywnych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanego pod dozór policyjny. Mężczyzna odpowie też za kierowanie samochodem bez uprawnień.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Kontrolujesz, co twoje dziecko ogląda w sieci?
Gang sutenerów rozbity przez policję. Podejrzani wylądowali na glebie