69-latek kradł paliwo, wpadł na gorącym uczynku. Udana akcja bełchatowskiej policji

i

Autor: KPP Bełchatów

69-latek w kominiarce kradł paliwo, wpadł na gorącym uczynku. Udana akcja bełchatowskiej policji

2024-07-09 7:35

Policjanci z Bełchatowa na gorącym uczynku zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. Będący na "gościnnych występach", 69-letni tomaszowianin włamywał się do zbiorników pojazdów ciężarowych i kradł paliwo. W ręce bełchatowskich stróżów prawa wpadł, kiedy wracał z łupem. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego bełchatowskiej komendy pracowali ostatnio nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy kradzieży paliwa. Do takich przestępstw doszło kilkakrotnie w trzech firmach transportowych na terenie powiatu bełchatowskiego. Metoda działania włamywacza była identyczna. Działał pod osłoną nocy, pokonywał zabezpieczenia zbiorników ciężarówek i kradł z nich paliwo. Łączna wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonych na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci mieli ustalenia co do sprawcy wobec czego postanowili zatrzymać 69-latka na gorącym uczynku. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa, a ponieważ pozostawał na wolności policjanci mieli podejrzenia, że znów wróci na miejsce wcześniejszych kradzieży. W nocy 5 lipca 2024 roku zorganizowali „zasadzkę”, która okazała się „strzałem w dziesiątkę”.

- Po godzinie 23.00 ustalony pojazd namierzyli na drodze wojewódzkiej 485. Jego kierowca wjechał na teren miejscowości, gdzie funkcjonuje firma transportowa. Podejrzany zaparkował swoje auto kilkadziesiąt metrów dalej, a sam w pośpiechu zniknął w zaroślach. W ręce kryminalnych wpadł, kiedy z łupem wracał do swojego pojazdu. Miał założoną kominiarkę, a w ręku łup, czyli kanistry ze skradzionym paliwem. Dodatkowo stróże prawa znaleźli przy nim między innymi wężyk gumowy, latarkę i przecinak metalowy. Szybko trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - informuje Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

Mężczyzna odpowie w warunkach recydywy co oznacza, że czeka go surowszy wymiar kary. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy nowa Strategia Bezpieczeństwa jest potrzebna?
Wyłudzili majątek podając się za komendanta policji