A1 w Łódzkiem: Ruszyło łatanie dziur między Piotrkowem i Kamieńskiem. Są utrudnienia

i

Autor: GDDKiA

A1 w Łódzkiem: Ruszyło łatanie dziur między Piotrkowem i Kamieńskiem. Są utrudnienia

2021-02-02 15:35

Uwaga kierowcy! Jeśli wybieracie się w trasę i będziecie przejeżdżać budowaną autostradą A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem czekają tam na was utrudnienia. Drogowcy rozpoczęli zimowe łatanie dziur. A tych w tym miejscu nie brakuje. Prace mają potrwać co najmniej do końca tygodnia.

Jest zima, to muszą być...dziury w drodze. Te obrazki to niestety polska codzienność, zwłaszcza, że tegoroczna zima sprzyja powstawaniu ubytków w jezdni. Przede wszystkim wynika to z wahań temperatury. Gdy jest na plusie, woda dostaje się do szczeliny, a później, gdy spada poniżej zera, staje się lodem i rozsadza nawierzchnię. Drogowcy nie narzekają na brak zajęć.

Właśnie rozpoczęła się naprawa ubytków na odcinku "B" budowanej autostrady A1, czyli między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. To ostatni z odcinków realizacyjnych, gdzie ruch odbywa się niemal w całości, po starej, skrajnie wyeksploatowanej jezdni (na 21 km z ogólnej długości 25 km).

- Biorąc pod uwagę stan techniczny jezdni, powstawanie uszkodzeń, które trzeba w warunkach zimowej aury na bieżąco usuwać, jest nieuchronne - informują służby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Prace prowadzone są na trzykilometrowym fragmencie w okolicy wiaduktu PKP.

- Kierowcy muszą spodziewać się chwilowych zatrzymań ruchu, jednak takie przerwy nie powinny być dłuższe niż kwadrans, zapewnia wykonawca - dodają w łódzkim oddziale GDDKiA.

Naprawy mają potrwać co najmniej do końca tygodnia. Prowadzone są w godz. 8 - 16.

Inwestor apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i cierpliwość.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Slang młodzieżowy z lat 80. Jak znasz powiedzonka z tamtego okresu?

Pytanie 1 z 11
Faziol to...
Płacili EURO, nie wiedzieli, że wpadną. Dlaczego siedzą w areszcie?