Anglika zamienili na Włocha. Andrea Gardini nowym trenerem siatkarzy PGE Skry Bełchatów

i

Autor: PGE Skra Bełchatów

Anglika zamienili na Włocha. Andrea Gardini nowym trenerem siatkarzy PGE Skry Bełchatów

2023-02-02 12:50

Włoch Andrea Gardini do końca sezonu 2022/2023 będzie pierwszym trenerem drużyny PGE Skry Bełchatów. Zastąpił na tym stanowisku Anglika Joela Banksa, który został zwolniony po ligowej porażce z ukraińskim Barkomem Każany Lwów.

Andrea Gardini to były szkoleniowiec m.in. ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla. Z tymi drużynami zdobył mistrzostwo Polski. Teraz poprowadzi siatkarzy z Bełchatowa, którzy w tym sezonie spisują się grubo poniżej oczekiwań. 

Włoch będzie szkoleniowcem PGE Skry Bełchatów do końca sezonu 2022/2023, jednak obie strony nie wykluczają, że po zakończeniu rozgrywek będą rozmawiać o przedłużeniu umowy.

To dla mnie naprawdę duży zaszczyt być w klubie z tak wyjątkową historią, jak PGE Skra Bełchatów. To klub, który grał w Final Four Ligi Mistrzów, wielokrotnie wygrywał mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Praca w PGE Skrze to dla mnie wielka radość, duża szansa i wyzwanie - mówi Andrea Gardini.

Dlaczego wybór padł na Gardiniego? Decyzję uzasadnia Konrad Piechocki, prezes klubu.

Znaleźliśmy się w takim momencie, że drużyna potrzebuje nowego, świeżego impulsu do pracy. Wierzymy, że jest go w stanie dać trener Gardini. Do końca sezonu zasadniczego pozostało 8 spotkań, do zdobycia są 24 punkty, więc w tabeli może się jeszcze zmienić wiele. Będziemy walczyć do ostatniego meczu o jak najlepszy rezultat na koniec sezonu - mówi Piechocki.

Asystentem trenera Gardiniego w sztabie szkoleniowym będzie Radosław Kolanek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców La Liga w sezonie 2022/23?
Świętokrzyskie. Mistrzostwa Świata w Bilardzie w Kielcach