bełchatów. nożownik

i

Autor: KPP Bełchatów

Areszt dla mężczyzny, który ugodził nożem 19-latka. Grozi mu nawet dożywocie

2020-04-06 10:22

Zarzut usiłowania zabójstwa dla 57-letniego mężczyzny, który ugodził nożem 19-letniego mieszkańca powiatu bełchatowskiego. Do awantury domowej, która mogła mieć tragiczny finał doszło w czwartkowe popołudnie, w jednej z miejscowości w powiecie bełchatowskim. Pokrzywdzony z obrażeniami m.in. klatki piersiowej trafił do szpitala. Wczoraj sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu napastnika.

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia w jednej z miejscowości w powiecie bełchatowskim. O godzinie 15.40 oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna został ugodzony nożem. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce.

- Zastali tam pokrzywdzonego, który siedząc przed domem uciskał swoją klatkę piersiową. Mundurowi ustalili, że 57-letni napastnik czterokrotnie ugodził nożem 19-letniego mężczyznę powodując u niego ranę klatki piersiowej, przedramienia oraz w okolicy podobojczykowej. Pokrzywdzony został przewieziony karetką pogotowia do szpitala w Bełchatowie. Zatrzymany odmówił badania stanu trzeźwości. Jednak wyraźnie wyczuwalna od agresora woń alkoholu jednoznacznie wskazywała, że jest on nietrzeźwy. W sobotę, na podstawie obszernego materiału dowodowego zgromadzonego w sprawie, 57-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa, a sąd postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu - informują policjanci z KPP Bełchatów.

Takie przestępstwo zagrożone jest karą więzienia na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego więzienia.