Barbórka 2023. Górnicy przemaszerowali w uroczystym pochodzie ulicami Bełchatowa

i

Autor: RR

Barbórka 2023. Górnicy przemaszerowali w uroczystym pochodzie ulicami Bełchatowa [AUDIO]

2023-12-01 17:39

Niech żyje nam, górniczy stan! Barbórka wypada 4 grudnia, ale górnicy z kopalni Bełchatów świętowali już dzisiaj. Ubrani na galowo przemaszerowali ulicami miasta wzbudzając niemałe zainteresowanie wśród mieszkańców. Uroczysty pochód rozpoczął się pod kościołem na Dolnośląskim, a zakończył przed halą widowisko-sportową.

Pracownicy Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów i Turów, Oddziałów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, obchodzili 1 grudnia w Bełchatowie centralne uroczystości związane z tradycyjną, górniczą Barbórką. Nie zabrakło porannej pobudki orkiestry górniczej bełchatowskiej kopalni, mszy św. w intencji górników i ich rodzin oraz górniczego przemarszu ulicami miasta.

Uroczysty pochód spod kościoła na osiedlu Dolnośląskim wrócił po kilkuletniej przerwie. Przy akompaniamencie górniczej orkiestry przeszedł aleją Wyszyńskiego, a następnie ulicami Lipową, Pileckiego i 1 Maja do hali widowiskowo-sportowej, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Jak zwykle przemarsz górników przykuł uwagę bełchatowian. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Przemarsz górników ulicami Bełchatowa. Posłuchaj wypowiedzi górnika i mieszkańców

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Obchodzisz imieniny?
Najlepsze świąteczne filmy. Top 5 gwiazdkowych hitów, które każdy powinien znać