Będą produkować beton i robić betonowe drogi. Gmina Bełchatów rusza z nową inwestycją

i

Autor: Urząd Gminy Bełchatów

Będą produkować beton i robić betonowe drogi. Gmina Bełchatów rusza z nową inwestycją

2022-07-20 9:05

Dzięki tej instalacji ruszą nowe inwestycje drogowe na terenie gminy Bełchatów. Przy ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie pojawił się już węzeł do produkcji betonu, który zostanie wykorzystany do budowy nowych dróg. Instalacja jest w fazie rozruchu. Pełną parą ma ruszyć za kilka tygodni.

Węzeł do produkcji betonu jest już na placu Przedsiębiorstwa Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów przy ul. Czaplinieckiej. Instalacja, która pozwoli produkować gminnej spółce beton na potrzeby przebudowy i remontów gminnych dróg jest właśnie w fazie rozruchów.

- Jeszcze kilka tygodni i pracownicy spółki będą mogli pełną parą ruszyć z produkcją betonu, a to oznacza, że jeszcze tego lata będziemy mogli zbudować pierwsze betonowe drogi na terenie gminy - informuje biuro prasowe Urzędu Gminy Bełchatów. 

Gminni urzędnicy stawiają na tę technologię, bo ich zdaniem betonowe drogi są nie tylko trwałe, ale przede wszystkim o wiele tańsze. W ubiegłym roku na terenie gminy Bełchatów powstał pierwszy, testowy odcinek drogi z betonową nawierzchnią. Według zeszłorocznych szacunków, wybudowanie kilometrowego odcinka drogi w tej technologii jest ponad trzy razy tańsze niż w przypadku drogi asfaltowej. 

Węzeł do produkcji betonu dostarczyła firma ELKON Polska, a jego koszt to ok. milion złotych. W gminie liczą, że dzięki tej inwestycji znacząco poprawi się stan dróg w regionie, a zarazem uda się sporo zaoszczędzić. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy lubisz upały?
Młodzi geniusze z Jarosławia wydrukowali rękę dla 5-letniej Lilki