Śmiertelny wypadek pod Szczercowem. Nie żyje 33-letni kierowca

i

Autor: KPP Bełchatów

Śmiertelny wypadek pod Szczercowem. Nie żyje 33-letni kierowca

2022-07-19 12:33

Policjanci z Bełchatowa pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Dzbanki w gminie Szczerców. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 33-letni kierowca.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 18 lipca około godziny 15, na drodze krajowej 74 w miejscowości Dzbanki, na terenie gminy Szczerców. Policja podała już wstępne przyczyny tego zdarzenia. 

- 33-letni mieszkaniec Bełchatowa kierujący seatem toledo, jechał od strony Ruśca w kierunku Bełchatowa. Na prostym odcinku drogi, w rejonie prowadzonych robót drogowych, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Najechał na stojące i oczekujące na możliwość dalszej jazdy samochody. Najpierw uderzył w dostawcze iveco, a następnie w tył stojącego przed nim zestawu ciągnika siodłowego marki Daf. Po czym wjechał do rowu. Niestety, w wyniku zdarzenia, na skutek odniesionych obrażeń, mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, kierowca seata zmarł na miejscu - relacjonują bełchatowscy stróże prawa. 

Kierowcy pozostałych pojazdów biorących udział w tym zdarzeniu, marki Iveco i Daf, nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierujący podróżowali sami. Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe. Pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, ustalili świadków.

Okoliczności tego wypadku wyjaśniają teraz funkcjonariusze z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym.

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście lub regionie? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy nowy pomysł ministerstwa zmniejszy liczbę zwolnień z WF-u?
Mafia śmieciowa zakopywała odpady w Przemęckim Parku Krajobrazowym